Deze 'beweging' timmert op dit moment nogal aan de weg (RD, Visie). Heeft iemand er wel eens iets van gemerkt? Dat een dominee ineens anders, 'pakkender' preekt na zo'n preekcursus??
garry
Moderator: Moderafo's
Ikke21 schreef:Een preekcursus? Waarom is dat?
joris schreef:Bewustwording is goed ja, als het maar niet om het effect gaat he. Maar dat we echt terug gaan naar Christus.
Wilko schreef:Best triest dat dominees via een cursusje geleerd moet worden dat ze vanuit het diepste van hun ziel en hun relatie met God moeten preken.
Passie leer je niet via een cursus, dat leer je van de Heilige Geest, Hij alleen steekt je hart in brand om Jezus, de Christus der Schriften voluit en helemaal centraal te stellen.
Wie nog passie voor preken moet leren...ik snap niet waarom dominees die dat nog moeten "leren" dominee zijn geworden!
ik snap niet waarom dominees die dat nog moeten "leren" dominee zijn geworden!
Het programma voor de cursus is als volgt:
We beginnen op maandagmorgen om 10.00 uur met koffie en kennismaken. Dit doen we door jullie te vragen een stukje van je laatstgehouden preek voor te dragen. Neem dus je laatste preek mee.
Vervolgens gaan we kijken hoe je tot een heldere bijbelse boodschap komt, een boodschap waar mensen ook echt iets mee kunnen. De maandagavond gaan we mindmappen, een methode van onthouden en noteren die nodig is om straks van kernwoorden te kunnen preken.
Op dinsdagmorgen ontdekken we hoe je komt tot een boeiende preekopbouw. Dinsdagmiddag gaat het over: blijf dichtbij jezelf, dus hoe ga je zelf helemaal door de boodschap heen, hoe bemediteer je je tekst en je preek? Dinsdagavond volgt een praktische training presenteren: hoe kan je op de preekstoel speken van hart tot hart?
Op woensdagmorgen houdt ieder een stuk van zijn preek vanaf de mindmap: hoe werkt het in de praktijk?! We sluiten de cursus af met een gezamenlijke lunch die tot uiterlijk 14.00 uur duurt.
Je ziet, een intensieve en praktische cursus waar je zeker wat mee kunt als je thuiskomt.
Er kunnen maximaal 16 deelnemers meedoen. Inschrijven gaat het snelst via ons e-mailadres: spoel.vdm@tiscali.nl. Na inschrijving gelden de gebruikelijke annuleringsregels: vanaf 6 weken voor aanvang van de cursus wordt 50% van de prijs in rekening gebracht.
Aarzel niet, maar grijp deze kans aan om samen met anderen uit de breedte van de kerken drie dagen intensief te spreken en te oefenen in preken.
Van harte uitgenodigd door de cursusleiding: Drs. Margreet Bos en Ds. Ron van der Spoel
P.s. op 10 juli: deze cursus is inmiddels ook vol. Let op de site voor een volgende mogelijkheid!
Onze visie
Preken is de belangrijkste opdracht van iedere voorganger. In de wekelijkse samenkomsten van de gemeente van de Heer gaat Gods Woord open en is er die ontmoeting met Christus, de Levende. Dat maakt preken tot een groot voorrecht én tot een grote verantwoordelijkheid. In dat spanningsveld staan alle predikers. Het is daarom van groot belang dat wij, die dezelfde opdracht delen, elkaar rond de verkondiging van het evangelie van Jezus Christus herkennen, inspireren en opscherpen.
Delen
In bijna alle landen ter wereld waar gepreekt wordt, ontmoeten predikers elkaar over kerkmuren heen om ervaringen te delen, vaardigheden te leren en samen opgebouwd te worden. Ook in Nederland is er onder predikers behoefte aan brede contacten met collega's en aan toerustende activiteiten op het gebied van prediking. Daarom is in juni 2002 de preekbeweging Passie voor Preken geïnitieerd. Passie voor Preken staat voor een beweging van predikers die ernaar verlangen om het evangelie van Christus te verkondigen in gehoorzaamheid aan Gods roeping en in betrokkenheid op de hoorders van vandaag.
Doelgroep
Passie voor Preken heeft als eerste doelgroep voor ogen allen die zich op een of andere wijze door Christus geroepen weten tot de verkondiging van zijn evangelie: aanstaande predikers, ervaren predikers en preekdocenten. Maar ook iedereen die zich op andere wijze bij de prediking betrokken weet kan zich als deelnemer aanmelden.
Activiteiten
Passie voor Preken is geen vereniging, maar een beweging. Dat betekent dat we niet uitgaan van leden, maar van deelnemers. Passie voor Preken organiseert regelmatig conferenties en cursussen en heeft een inspirerende en eigentijdse website: www.passievoorpreken.nl. Via deze website kunnen deelnemers gebruik maken van aanbiedingen van boeken en andere zaken die met prediking te maken hebben.
Missie
Alle activiteiten van Passie voor Preken hebben als doel: inspiratie en verdieping bieden voor de taak van de verkondiging van het evangelie van Christus, in de verwachting dat de Geest dit wil gebruiken voor de vernieuwing van de prediking in Nederland.
Stuurgroep
De beweging Passie voor Preken wordt aangestuurd door een groep van zeven mensen uit de breedte van de reformatorisch-evangelische kerken. Zij ervaren het allemaal op hun eigen manier als hun missie om in Nederland bijbelse en inspirerende prediking te bevorderen. De stuurgroep van Passie voor Preken bestaat uit de volgende personen:
» drs. Ron van der Spoel (hervormd predikant in Harderwijk en woordvoerder van de preekbeweging Passie voor Preken)
» dr. Jos Douma (gereformeerd vrijgemaakt predikant in Beverwijk en gastdocent homiletiek aan de Theologische Universiteit in Kampen, Broederweg).
» drs. Wim Dekker (studiesecretaris van de Hervormde Bond voor Inwendige Zending)
» drs. Hans Eschbach (predikant-directeur van het Evangelisch Werkverband)
» Arnold van Heusden (directeur van de Evangelische Alliantie)
» dr. Bert de Leede (rector van het Theologische Seminarie Hydepark)
» Arjen van Trigt (uitgever bij Uitgeverij Boekencentrum)
Ondersteunende organisaties
We hopen in de toekomst verschillende activiteiten te kunnen ontwikkelen en organiseren in samenwerking met:
» Evangelische Alliantie
» Evangelisch Werkverband
» Hervormde Bond voor Inwendige Zending
» Theologisch Seminarium Hydepark
» Uitgeverij Boekencentrum
Wilko schreef:Best triest dat dominees via een cursusje geleerd moet worden dat ze vanuit het diepste van hun ziel en hun relatie met God moeten preken.
Passie leer je niet via een cursus, dat leer je van de Heilige Geest, Hij alleen steekt je hart in brand om Jezus, de Christus der Schriften voluit en helemaal centraal te stellen.
Wie nog passie voor preken moet leren...ik snap niet waarom dominees die dat nog moeten "leren" dominee zijn geworden!
Gebruikers op dit forum: Google [Bot] en 17 gasten