jas schreef:Optimatus schreef:jas schreef:Optimatus schreef:Sabra schreef:In deze postmoderne tijd is de oecemene verworden tot een Oosterhuisiaanse variant van het bijbelse geloof.
Als jij de oecemene alleen als een Oosterhuisbeweging ziet, heb je hele grote oogkleppen op.
De oecemene heeft niets anders bewerkstelligd dan dat Rome hetzelfde is gebleven, en de prot. kerk verwaterd is tot een slap aftreksel wat wel met Rome door één deur kan.
Dat is ook een mening. Nou moet ik wel zeggen dat ik liever buiten Rome en buiten Dordrecht blijf. Beide zijn een beetje blijven hangen in de tijd van de Reformatie terwijl de huidige tijd toch echt om hedendaagse christelijke activiteit vragen.
Je kunt en reformatorisch en hedendaags zijn. De wijze waarop wij zalig moeten worden is dacht ik niet gewijzigd. Ik heb daar althans nooit iets over door gekregen.
Klopt, maar ik geloof niet dat er één christelijke stroming is die het honderd procent bij het rechte eind heeft.