frekje schreef:(...) Het argument: zie Bijbel is wel heel slap natuurlijk. Misschien kun je dat ook aantonen met bijbelteksten? En de HC is niet het geïnspireerde Woord, dus daarop kun je je nooit op gronden, hoewel het soms wel kan verduidelijken. (...)
Goed, mij ontbreekt de tijd om bv een heel stuk van Romeinen over te typen (staat wel ongeveer alles in wat voor dit topic van belang is), maar op
www.refoweb.nl is ook een Bijbel met kanttekeningen te vinden. Je zegt zelf al dat de HC e.e.a. kan verduidelijken, dus nemen we even de kortst route:
Als je HC zondag 1 leest (vraag 2) zie je dat de eerste tekst die naar de ellende verwijst Joh.9:41 is. "Jezus zeide tot hen: indien gij blind waart, zo zoudt gij geen zonde hebben; maar nu zegt gij: Wij zien; zo blijft dan uwe zonde." Pakken we daar de kanttekeningen bij:
Indien gij blind Dat is, indien gij uit enkel onwetendheid mijne leer niet aannaamt; of indien gij uwe onwetendheid en blindheid kendet.
geen zonde hebben; Dat is, geen zo grote en ongeneeslijke zonde;
blijft dan uw zonde. Namelijk op u liggende als een ongeneeslijke ziekte.
Lijkt me voldoende duidelijk.
Overigens geeft de Bijbel op refoweb ook nog de mogelijkheid door te klikken naar verwijzingsteksten in de kanttekeningen. Aangezien iedereen zo te zien met internet overweg kan, moeten die doorverwijzingen ook geen al te grote problemen opleveren.

Vrouwen denken anders... maar niet dommer...