Lid van een politiek partij, en zo ja welke?

De Archiefkast van het Forum. Oude discussies zijn hier nog eens na te lezen.

Moderator: Moderafo's

kurtyo

Berichtdoor kurtyo » 16 sep 2004 09:23

Tabitha:
Dan zou ik die argumenten toch graag horen. En bij het grootste deel van abortussen is het argument vooral egoistisch: IK WIL nog dit en dat doen en IK wil nog geen kind. Zulk soort argumenten zijn geen argumenten voor abortus. De keuze is dan alleen voor de vrouw, en als je echt pro-choice bent, geef je het ongeboren leven ook een keus.


Ik weet dat je niet dom bent, dus een aantal argumenten zou toch zeker in je op moeten komen. Bijvoorbeeld: leven van de vrouw dat in gevaar komt. Verkrachting. Psychische instabiliteit. En nog wel meer. Dit zijn argumenten die het nadenken in ieder geval waard zijn.

Verder wil ik wel eens bewijzen voor je bewering dat het grootste deel van de abortussen uit egoisme voortkomen.

Een partij die het voortouw heeft genomen in strijd voor abortus en veel te slap optreedt tegenover criminaliteit, drugsgebruik in NL niet wil aanpakken enz.
Verder beweert deze partij sociaal te zijn, maar doen ze dat (in buitenlandse politiek) maar naar 1 kant.


De argumenten van Groen Links inzake abortus vind ik ook slecht. De abortuswet moet m.i. eens goed bekeken worden. Maar niet zonder pardon afgeschaft, dat kun je niet meer maken. Daarbij, in sommige gevallen, nogmaals, is een abortus niet zo onvoorstelbaar als je denkt.
Criminaliteit en drugsgebruik zijn sowieso een probleem in Nederland, geen enkele partij heeft een solide oplossing.

WH:
Met abortus wordt er leven weggenomen, het wegnemen van leven door mensen is bij mij nog altijd moord, en als het wegnemen van leven zo
massaal wordt toegelaten kun je dit echt wel massamoord noemen hoor.


Ja, er wordt een leven weggenomen. Maar in sommige gevallen moet je verder kijken. Een argument als 'we vergaten het condoom' o.i.d. is absoluut onaanvaardbaar. Verkrachting is al een heel ander verhaal. Massamoord gaat te ver, omdat je de oorzaken van al die abortussen niet weet en nooit zult weten.

En als je als politiekepartij of als inwoner die op z`n partij stemt niet tegen
verzet ben je hiet medeplichtig aan, lijkt met toch niet echt de bedoeling
als christen.


Jij hoeft mij en anderen niet te vertellen wat een christen hoort te doen. Dat is een persoonlijke afweging. En pro-abortus is niet het enige standpunt van deze partij. (Overigens, ik ben niet voor GroenLinks, verre van).

Aragorn:
Met hetzelfde recht kun je je vrouw vermoorden omdat ze te aanhankelijk is en je in de weg staat bij je persoonlijke ontwikkeling oid. (Al zijn daar natuurlijk ook andere oplossingen voor, maar even voor het idee)


Dit slaat natuurlijk nergens op, dit is nogal een non-vergelijking. Bovendien kun je van je vrouw scheiden. Een kind kun je afstaan maar moet je altijd baren, en daar komt veel bij kijken, en in sommige gevallen veel te veel.

Tabitha, een kind kan niet kiezen. Dat kun je fout vinden, ik vind het logishc. Normaal gesproken vind ik dat je geen abortus mag uitvoeren. Er zijn echter argumenten die zwaar wegen. In bepaalde gevallen, nogmaals, is een abortus niet zo vreemd.
Een kind kan ook niet kiezen wat betreft opvoeding. Het wordt opgevoed naar de maatstaven van de ouders. In sommige gevallen is zelfs bijna sprake van indoctrinatie (veelal bij religieuze gezinnen). Hier kan het kind ook niet zelf kiezen...

God is de beslisser. God beslist dus dat jij verkracht moet worden, zodat je een kind krijgt van je verkrachter? Dat is Gods wil? Kom nou toch...

En tussen de vrouw en het kind (Aragorns argument) is weldegelijk een wezenlijk verschil, een heel groot verschil zelfs.

Jij vindt dus de andere standpunten belangrijker dan dat er jaarlijks legaal ± 30.000 abortussen en 6.000 maal euthanasie in Nederland plaatsvindt. Welke programmapunten zijn dan belangrijker?


Zijn alle SGP'ers voor een theocratie? Nee toch? Verder: dit is een persoonlijke afweging die niemand hoeft te veroordelen. Het gaat niet perce om zwaarder wegen. Bovendien heeft elke partij altijd punten waar je niet volledig of helemaal niet achter staat.

En nu weer on-topic!


Memmem, dit is in principe ontopic omdat het over standpunten van partijen gaat. En of je daar als christen dan wel voor mag kiezen of niet.

Cybercurse
Luitenant
Luitenant
Berichten: 643
Lid geworden op: 11 sep 2002 14:24
Locatie: Zwolle
Contacteer:

Berichtdoor Cybercurse » 16 sep 2004 11:31

Tabitha, een kind kan niet kiezen. Dat kun je fout vinden, ik vind het logishc. Normaal gesproken vind ik dat je geen abortus mag uitvoeren. Er zijn echter argumenten die zwaar wegen. In bepaalde gevallen, nogmaals, is een abortus niet zo vreemd.


Maar toch Kurtyo.. Je kunt het vrij zwart/wit stellen van: zélfs al ben je verkracht oid.. Moet je daarom maar iemand gaan vermoorden??

Klinkt hard, maar volgens mij raak je daarmee wel de kern..

Gebruikersavatar
Optimatus
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 11377
Lid geworden op: 28 feb 2004 02:07
Locatie: Berkenwoude
Contacteer:

Berichtdoor Optimatus » 16 sep 2004 12:06

Volgens mij moet je de keuze aan de vrouw laten. Een man hoeft immers nooit een vrucht te dragen. Het idee baas in eigen buik vind ik op dat punt helemaal niet zo gek.

Cybercurse
Luitenant
Luitenant
Berichten: 643
Lid geworden op: 11 sep 2002 14:24
Locatie: Zwolle
Contacteer:

Berichtdoor Cybercurse » 16 sep 2004 12:14

Optimatus schreef:Volgens mij moet je de keuze aan de vrouw laten. Een man hoeft immers nooit een vrucht te dragen. Het idee baas in eigen buik vind ik op dat punt helemaal niet zo gek.


Niet mee eens. In principe zou ik de vrouw ook meer beschikkingsbevoegdheid geven, zij het dat ik in alle gevallen tegen abortus ben (tenzij de feutes ernstig ziek is oid).

Hoe je het ook wend of keert: aburtus is pure moord. Daar kunnen we heel makkelijk over zijn, m'n mening is dus ook heel stellig.

Ik heb ooit een abortus gezien op tv. Geloof me: dat kind doet z'n uiterste best om niet door die tang gepakt te worden...

Natuurlijk is het ook zo dat het leven van (vooral de vrouw, in geval van verkrachting oid) flink wordt beinvloed. Maar toch, dan dat kind maar kapot maken??

Gebruikersavatar
Optimatus
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 11377
Lid geworden op: 28 feb 2004 02:07
Locatie: Berkenwoude
Contacteer:

Berichtdoor Optimatus » 16 sep 2004 12:19

Maar niemand hier op aarde heeft te beslissen wat een vrouw wel en niet in haar buik toelaat. Het zou te gek voor woorden zijn, dat jij of ik zou beslissen wat mevrouw C moet doen of moet laten met haar eigen lichaam.

Ik ben absoluut geen abortusfan, maar ik kan me voorstellen dat anderen daar anders over denken.

Zelf zou ik het afschuwelijk vinden als mijn aanstaande abortus zou plegen.
Ceterum censeo imperium putinis delendum esse.

Gebruikersavatar
Socrates
Sergeant
Sergeant
Berichten: 458
Lid geworden op: 06 sep 2004 01:00

Berichtdoor Socrates » 16 sep 2004 12:24

Wat dacht u van een apart abortus-topic? Genoeg stof om over te discussiëren als ik dat zo bekijk :)
________________________________
Socrates, de bekende Griekse wijsbeer

kurtyo

Berichtdoor kurtyo » 16 sep 2004 13:59

Cybercurse: een foetus is leven, uiteraard. Je zou dus kunnen zeggen dat het moord is. Maar jij kan niet uitmaken voor mevrouw x (verkracht) of zij dat kind moet houden. Jij kunt niet uitmaken voor mevrouw z (psychisch instabiel na bevruchting) of zij dat kind moet houden. Jij kunt niet uitmaken voor mevrouw y (zwaar ziek, niet in staat kind te krijgen) of zij dat kind moet houden. Dat is onmogelijk, en ook belachelijk.

Ik ben niet voor abortus, nogmaals. Maar verder denken is een must. Een gedachte als 'abortus is ten alle tijden moord en ten alle tijden onaanvaardbaar' is kortzichtig, naief is een beter woord.

Stel: verkrachte vrouw laat kind komen (al dan niet onder druk van religieuze omgeving). Vervolgens heeft de vrouw geen leven omdat ze ten alle tijden geconfronteerd wordt met het kind van haar verkrachter. Oftewel: het kind leeft, de vrouw is dood (misschien niet letterlijk, maar geestelijk weldegelijk). Wie ben jij om dan recht in haar gezicht te roepen dat het Gods wil is dat het kind blijft leven o.i.d.?

Cybercurse
Luitenant
Luitenant
Berichten: 643
Lid geworden op: 11 sep 2002 14:24
Locatie: Zwolle
Contacteer:

Berichtdoor Cybercurse » 16 sep 2004 15:30

Maar niemand hier op aarde heeft te beslissen wat een vrouw wel en niet in haar buik toelaat. Het zou te gek voor woorden zijn, dat jij of ik zou beslissen wat mevrouw C moet doen of moet laten met haar eigen lichaam.


Cybercurse: een foetus is leven, uiteraard. Je zou dus kunnen zeggen dat het moord is. Maar jij kan niet uitmaken voor mevrouw x (verkracht) of zij dat kind moet houden. Jij kunt niet uitmaken voor mevrouw z (psychisch instabiel na bevruchting) of zij dat kind moet houden. Jij kunt niet uitmaken voor mevrouw y (zwaar ziek, niet in staat kind te krijgen) of zij dat kind moet houden. Dat is onmogelijk, en ook belachelijk.


Ik ben niet voor abortus, nogmaals. Maar verder denken is een must. Een gedachte als 'abortus is ten alle tijden moord en ten alle tijden onaanvaardbaar' is kortzichtig, naief is een beter woord.


Ik zeg toch ook niet dat ik wil beslissen wat een ander met haar buik doet..?

Wel vind ik dat ik er een mening op na mag houden, ik denk dat ik deze redelijk onderbouw. Hoe naief je het ook kunt vinden Kurtyo, maar die mening heb ik oprecht.

Aragorn

Berichtdoor Aragorn » 16 sep 2004 18:06

kurtyo schreef:Stel: verkrachte vrouw laat kind komen (al dan niet onder druk van religieuze omgeving). Vervolgens heeft de vrouw geen leven omdat ze ten alle tijden geconfronteerd wordt met het kind van haar verkrachter. Oftewel: het kind leeft, de vrouw is dood (misschien niet letterlijk, maar geestelijk weldegelijk). Wie ben jij om dan recht in haar gezicht te roepen dat het Gods wil is dat het kind blijft leven o.i.d.?


Ik heb idd ook weleens gehoord van een meisje die het wel had laten komen en daar later enorm spijt van kreeg. Anderzijds kun je toch niet voorkomen dat je een litteken oploopt: vrouwen die wel abortus plegen schijnen daar later ook weer psychologisch aardig last van te kunnen krijgen.

Optimatus schreef:Maar niemand hier op aarde heeft te beslissen wat een vrouw wel en niet in haar buik toelaat. Het zou te gek voor woorden zijn, dat jij of ik zou beslissen wat mevrouw C moet doen of moet laten met haar eigen lichaam.


Het is niet haar eigen lichaam, het is het lichaam van haar kind, in potentie een zelfstandig individu.

Memmem
Moderator
Berichten: 2724
Lid geworden op: 11 sep 2002 21:27

Berichtdoor Memmem » 16 sep 2004 19:49

En nu weer on topic.

Gebruikersavatar
The_hacker91
Mineur
Mineur
Berichten: 172
Lid geworden op: 22 jul 2004 19:27
Locatie: Leiden/Kapelle
Contacteer:

Berichtdoor The_hacker91 » 17 sep 2004 17:45

Memmem schreef:En nu weer on topic.


idd

Ik ben lid van SGP Jongeren

Niet om een heel speciale reden, ik wil graag een christelijke partij, en een klasgenoot vroeg of ik lid wilde worden.

Tabitha
Sergeant
Sergeant
Berichten: 480
Lid geworden op: 08 jul 2003 20:46

Berichtdoor Tabitha » 17 sep 2004 21:30

En nu weer on topic.


He, ik wilde net een spetterende reactie gaan geven, die alle argumenten voor abortus in de prullebak zou doen belanden :) :wink:

Ik ben geen lid van politieke partij.
CDA, CU en SGP zijn de enige opties voor mij. Het CDA vind ik alleen niet christelijk genoeg, de CU vind ik iets te links en de SGP moet eerst eens enkele hervormingen doorvoeren, voordat ik daarvan lid wordt.
Je leeft niet echt, totdat je iets gevonden hebt waar je voor zou willen sterven.

kurtyo

Berichtdoor kurtyo » 21 sep 2004 16:43

Dat mag je dan via de pb doen.

Niet lid van partij (om maar even ontopic te zijn :P)

Oudvader
Verkenner
Verkenner
Berichten: 5
Lid geworden op: 13 nov 2004 02:02

Berichtdoor Oudvader » 14 nov 2004 22:39

Mensen,

Ik hoop dat jullie allemaal inzien dat christelijke partijen in Nederland gefaalt hebben. SGP en ChristenUnie zijn machteloze zielige partijen, geef toe!?

Kijk eens naar hoe ze het doen in Amerika. Ga gewoon met ongelovigen in een partij zitten en je bereikt veel meer. In mijn geval: VVD.

Gebruikersavatar
Gershwin
Majoor
Majoor
Berichten: 2279
Lid geworden op: 23 sep 2002 20:25
Locatie: Leiden
Contacteer:

Berichtdoor Gershwin » 14 nov 2004 23:39

Onzinnig. VVD is zo'n beetje de onchristelijkste partij in Nederland, waarom zou je daar als christen op stemmen? Omdat ze het verschil tussen rijk en arm fijn op laten lopen en onder het motto van marktwerking de Derde Wereld naar de kloten willen laten gaan? Kom nou... :D
Together, we can. But we won't.

Goodbye.


Terug naar “Archief”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 12 gasten