In de tijd van Arminius en Gomarus was het volstrekt legitiem om zo te denken en te spreken. Lapsus betekent 'val'. Infra betkent 'beneden' en supra 'boven'. De infralapsariers zijn benedenvaldrijvers op z'n hollands en de supra's bovenvaldrijvers. (Met de nadruk op drijvers

Het gaat hier over het eeuwige besluit van God. Iemand die supra is ziet dat God de volgende besluiten heeft genomen. Hij besloot te scheppen. Vervolgens besloot hij te verkiezen. Vervolgens besloot Hij dat de mens zou vallen. Let wel! Er is nog geen schepping. Het betreft het eeuwige besluit. Hier wordt de nadruk gelegd op soevereiniteit van God.
De infra's zagen het anders. Het gaat nog steeds om het besluit van God in de eeuwigheid, voor er iets gechapen is. Daarin zijn ze gelijk. De infras zien het zo: Hij besloot te scheppen. Vervolgens besloot Hij dat de mens zou vallen. Vervolgens besloot hij te verkiezen. Hier ligt meer nadruk op Gods Barmhartigheid.
Het is dus niet zo, wat ik in een posting las, dat God eerst afwachtte tot de mens zou vallen en volgens de infra's toen pas het verkiezingsbesluit nam. Alles speelt zich af vóór de schepping.
Arminius kon zich in beide standpunten niet vinden. Hij vond dat beide standpunten God Auteur van de zonde maakt. Maar dat is een ander verhaal.