benefietdiner schreef:De kernvraag is daarom niet óf een christen op de PVV mag stemmen, maar of hij dat in zijn geweten kan verantwoorden voor God.
“Laat ieder in zijn eigen geweten ten volle overtuigd zijn.” (Romeinen 14:5)
Keer op keer blijkt dat je totaal geen rekening houdt met de context, zo ook hier.
Van losse teksten kun je van alles en nog wat maken, dan gebruik je de Bijbel zoals we het alfabet gebruiken.
Het gaat in Romeinen 14 over een aantal uiterlijkheden: eten en drinken en feestdagen met als doel om God daarmee te eren.
Over dergelijke dingen mag je geen ruzie maken en een ander veroordelen.
Daarin mag je gewoon je eigen geweten volgen tenzij je daarmee een struikelblok vormt voor je broeder of zuster, dan kun je het beter mijden.
Dergelijke uiterlijkheden zijn geen toegangsbewijs of blokkade voor Gods koninkrijk zoals de morele waarden die in Mat. 25 saan.
Want Ik had honger en jullie gaven Mij te eten, Ik had dorst en jullie gaven Mij te drinken. Ik was een vreemdeling en jullie namen Mij op, 36 Ik was naakt en jullie kleedden Mij. Ik was ziek en jullie bezochten Mij, Ik zat gevangen en jullie kwamen naar Mij toe.”
Zij zijn het die Gods koninkrijk mogen ingaan, en zij die dat niet gedaan hebben worden buitengesloten staat er.
In Romeinen 14 echter gaat het om uiterlijkheden: 17 want het koninkrijk van God is geen zaak van eten en drinken, maar van gerechtigheid, vrede en vreugde door de heilige Geest. 18 Wie Christus zo dient, is God welgevallig en bij de mensen geacht. 19 Laten we daarom streven naar wat de vrede bevordert en naar wat opbouwend is voor elkaar. 20 Breek het werk van God niet af enkel vanwege voedsel (en de rest van de uiterlijkheden die genoemd worden: wijn en feestdagen o.i.d.)
Wat ik eerder al zei, Jezus zegt: Behandel anderen dus steeds zoals je zou willen dat ze jullie behandelen. Dat is het hart van de Wet en de Profeten."
Je kunt je verschuilen achter: @Benefiet: ''de Joods-Christelijke samenleving en de culturele morele basis van Nederland," maar ik kan niet anders dan concluderen dat je erg ver van de leer van Jezus staat als er gebakkeleid wordt over o.a. het wel of niet strafbaar slellen bij het geven van een kop koffie, soep, of een slaapplaats aan mensen die (nog) geen verblijfsvergunning hebben.
Dat noem ik nou je geweten dichtschroeien ten koste van het geloof in Jezus' gedachtengoed (samengevat naastenliefde), en ten bate van uiterlijkheden, verzinsels, verdraaiingen, wegkijken, ophitsen en meer van dat 'fraais'.
Het doet me sterk denken aan 1 Timotheus 4. De details verschillen wat, maar het inruilen van Jezus' moraal voor uiterlijkheden lijkt me duidelijk:
Maar de Geest zegt nadrukkelijk dat in de eindtijd sommigen het geloof zullen verlaten, doordat ze luisteren naar dwaalgeesten en naar wat demonen hun leren. 2 Ze worden hiertoe aangezet door huichelachtige leugenaars, die hun eigen geweten hebben dichtgeschroeid, 3 die het huwelijk verbieden en hen dwingen tot onthouding van voedsel dat God geschapen heeft om door de gelovigen, die de waarheid kennen, onder dankzegging te worden gegeten. 4 Alles wat God geschapen heeft is goed. Niets hoeft te worden verworpen als het onder dank wordt aangenomen, 5 want het wordt geheiligd door het woord van God en door het gebed.
6 Wanneer je dit alles aan de broeders en zusters voorhoudt, zul je een goede dienaar van Christus Jezus zijn, gevoed door de woorden van het geloof en de juiste leer, waarvan je een trouw aanhanger bent. 7 Verwerp heilloze bakerpraat en verzinsels. Oefen jezelf in een vroom leven. 8 Oefening van het lichaam heeft wel enig nut, maar het nut van een vroom leven is grenzeloos, omdat het een belofte inhoudt voor dit leven en het leven dat komen zal. 9 Deze boodschap is betrouwbaar en verdient onze volledige instemming. 10 Hiervoor zwoegen en strijden wij, omdat wij onze hoop gevestigd hebben op de levende God, die de redder is van alle mensen, bovenal van de gelovigen.
Ik verwacht geen antwoord van je, ik neem aan dat veel van wat hier in dit topic gezegt wordt buiten je kokervisie valt.
Gewoon negeren, dan is het er niet, toch?
](./images/smilies/eusa_wall.gif)
In plaats daarvan even een paar losse Bijbelteksten bij je mening zoeken, en klaar is Benefiet.
Van mening verschillen is op zich niet erg, maar waarom zit je op een discussie-forum als je niet eens de moeite wilt nemen op argumenten van anderen in te gaan? Nogmaals: pas maar op dat je niet (verder) radicaliseert!
Alle spreken over Boven komt van beneden, ook het spreken dat beweert van Boven te komen. (Kuitert)