heintje schreef:Speciaal voor jou nog eens de misvattingen van de ET op een rijtje
“De evolutietheorie is maar een theorie.”
“Er zijn nooit overgangsvormen gevonden die de evolutietheorie kunnen bewijzen.”
“Het oog is te complex om via evolutie te ontstaan.”
“Wij stammen af van de apen.”
“Door evolutie worden soorten steeds beter.”
“Leven is te complex om via een kansproces te kunnen ontstaan.”
http://www.kennislink.nl/publicaties/mi ... tietheorieGebrek aan kennis mag nooit een argument tegen de ET zijn, Mohamed.
En op je opmerking van "slechts een theorie" terug te komen.
Het merkwaardigste is nog dat mensen die de evolutietheorie afdoen als een ´theorietje´ geen enkel probleem hebben met het geloven in de meest absurde, kinderlijke, tegennatuurlijke, ongeloofwaardige uitspraken zoals: mensen die worden gemaakt uit klei of bloed, en vrouwen die worden gemaakt uit de rib van een man. Dat zijn niet eens theorieën, het zijn stenen-tijdperk-verzinsels waarvan niemand ooit de moeite heeft genomen het aannemelijk te maken of er een spat van bewijs voor aan te voeren.
Een wetenschappelijke theorie is een theorie die door en door getest is en gecontroleerd is op fouten, door diverse wetenschappers. Zodra iemand kan aantonen dat ergens een fout zit in de theorie, moet de theorie worden bijgesteld, er moeten nieuwe proefnemingen worden gedaan en nieuwe voorspellingen die worden getest, en opnieuw moeten collega-wetenschappers controleren of het nu beter klopt.
Het testen houdt niet op als de theorie 'klaar' is. Het gaat altijd door, voortdurend worden en foutjes en zwakke plekken uitgehaald, iedere keer wordt de theorie verbeterd. Het gevolg is dat zo'n theorie steeds sterker wordt, en dat de kans dat hij niet klopt steeds kleiner wordt. Wat de evolutietheorie betreft, de kans dat het leven niet is geëvolueerd maar op een andere manier tot stand kwam is nagenoeg nul. Toch blijft het een 'theorie' heten. Het controleren en testen is namelijk nooit afgelopen. Nieuwe kennis kan altijd leiden tot een bijstelling van de theorie.
Het controleren en testen gebeurt allemaal in het openbaar, de wetenschap is een publiek debat. Als een wetenschapper een fout meent waar te nemen, wordt hiernaar gekeken door de andere specialisten op dit terrein.
Een wetenschappelijke theorie verkondigt geen heilige waarheid, maar geeft weer wat de meest aannemelijke verklaring van een verschijnsel is, op basis van de kennisstand van dit moment, en gebaseerd op feiten en waarnemingen. Daarom kun je altijd proberen de stellingen van een wetenschappelijke theorie te ontzenuwen, maar je kan nooit zeggen dat de theorie de Heilige Waarheid voor eens en voor eeuwig verkondigt.
Er bestaat niet zoiets als één heilige, onaantastbare wetenschap, met dogmatische stellingen die worden uitgevaardigd door een wetenschappelijk Heilig Officie, die moeten worden onderschreven door alle gelovigen van de wetenschappelijke sekte, op straffe van de dood of de verbanning. Wetenschappers slaan elkaar niet de hersenpan in en voeren geen heilige oorlog, net zolang tot de aanhangers van de theorie die overblijft de Ware Theorie verkondigen.
Terwijl de religie zonder bewijsvoering met allerlei stellingen komt en het ontkrachten van deze stellingen verbiedt, probeert de wetenschap juist stellingen te bouwen op een fundament van waarneembare feiten, en nodigt iedereen uit deel te nemen aan het wetenschappelijk debat hierover.
De evolutietheorie zegt niets dat niet gecontroleerd worden. Hij is niet geopenbaard door een god die nog nooit iemand heeft gezien. De evolutie vond niet plaats in een paradijs waar niemand van kan zeggen waar het lag, of zelfs maar kan aantonen dat het ooit heeft bestaan.
De evolutietheorie zegt niets zonder onderbouwing, en komt niet met verhalen die op het hilarische af tegen ons gezonde verstand ingaan. Terwijl het zelfs voor een kind duidelijk is dat je geen leven kan blazen in een homp klei (of bloed), laat staan dat er op die manier een volwassen man met een kant en klaar zenuwsstelsel en een werkend brein tevoorschijn komt, zijn genen en DNA gewoon waar te nemen.
En? "Is de ET slechts een theorietje?" Ik zou het nl. fijn vinden (als je nog serieus genomen wil worden, dat je hier eens goed onderbouwd antwoord op geeft. Anders blijft dit maar terugkomen.