Berichtdoor Boaz » 31 jul 2014 23:10
@ Mortlach: doe je nu bewust aan geschiedvervalsing, of weet je echt zo weinig van de gechiedenis in het MO af?
Ten eerste woonden daar helemaal niet 'al eeuwen' arabieren, de grote trek die kant op van arme arabieren (die her en der vandaan kwamen) kwam toen Joden het gebied gingen ontginnen, de moerassen gingen droogleggen en de boel gingen cultiveren.
Er was geen sprake van een 'Palestijns volk', de mensen kwamen her en der vandaan.
Het gebied wat jij op het eerste plaatje 'Palestina' noemt, is slechts een deel van het oorspronkelijke Engelse mandaat Palestina, waar zowel Jood als Arabier woonde. De naam 'Palestijn' was niet exclusief voor Arabieren, maar had betrekkig op zowel joden als Arabieren.
Van het oorspronkelijke gebied dat de Joden was beloofd door de Engelsen, hebben ze maar een klein stukje van gekregen. Er werden hele stukken van weggegeven, waarvan het deel ten westen van de Jordaan aan Jordanie werd gegeven. (De Arabische Palestijnen werden doodleuk uitgemoord door hun Arabische Jordaanse 'broeders'..
De Engelsen waren zo handig hetzelfde gebied ook te beloven aan Arabieren, om die maar te vriend te houden, en zo kwam men op een verdeling van het overgebleven gebied, waar in het ene deel Joodse Palestijnen, en het andere deel Arabische Palestijnen moesten gaan wonen. Arabische Palestijnen mochten van Israel gewoon in hun gebied blijven wonen, waar Arabische Palestijnen hun gebied ' Judenrein' opgeleverd wilden/ willen hebben.
De arabische Palestijnen verwierpen alle voorstellen, de Joden aanvaardden ze allemaal.
Toen de Joodse Palestijnen uiteindelijk de Joodse staat Israel uitriepen, riepen verscheidene omringende Arabische landen de Arabische Palestijnen op het land te verlaten (en zo creëerden zij het vluchtelingenprobleem) omdat ze het 'wel even zouden veroveren'.
Het liep anders: alle oorlogen (aangegaan door de Arabieren) hebben ze verloren, het land is ze dus niet 'ontnomen'. En o ja: de West Bank - Samaria en Judea in de Bijbel - zijn nooit van de 'Palestijnen' geweest, het was door Jordanie geanexeerd tijdens de 1948 oorlog, en door Israel veroverd tijdens de 6 daagse oorlog.
De Palestijnen (Arabieren) hebben nooit een staat daar willen stichten, maar begonnen daar pas over toen het in handen kwam van Israel... Heel veelzeggend...