Gezin en financiën (deel 2)

De Archiefkast van het Forum. Oude discussies zijn hier nog eens na te lezen.

Moderator: Moderafo's

Evelien
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 11376
Lid geworden op: 29 mei 2003 18:36

Berichtdoor Evelien » 18 apr 2008 14:55

ach bepaalde producten zijn bij de super de boer erg prijzig ja.

Gebruikersavatar
MissF
Generaal
Generaal
Berichten: 8484
Lid geworden op: 16 nov 2004 22:25

Berichtdoor MissF » 18 apr 2008 14:57

rosalie83 schreef:Het spijt me wel, maar als christen eten weggooien vind ik dus echt vreemd. Een laatste paar happen vind ik de grens. Maar MissF, te veel koken (en dat weet je dan van te voren) en dan bewust weggooien? Dat kan toch niet? En ik zou eerlijk gezegd ook niet weten waarom je niet twee dagen hetzelfde zou willen eten. Soms vind ik het zelfs wel makkelijk en kook ik bewust voor 4 personen zodat we er twee dagen van kunnen eten, capucijnerschotel, nasi of een ovenschotel of zo. En wat ik al eerder zei, je kan de ene dag een halve bloemkool koken en de dag erna (of twee dagen erna) de andere helft wokken of door een ovenschotel doen.



Ik vind het hele etens gebeuren 1 hype worden. We gooien tv's weg, banken weg etc die nog goed genoeg zijn. We kopen ontzettend dure meubels, daar maakt niemand zich druk om. Maar eten weggooien dat is vreselijk.
Ik probeer goedkoop te eten. En ik koop geen tweepersoonsbloemkooltjes voor 3 euro, dat vind ik dwaas. Die dingen zijn niet voor niets zo duur, al die troep die erin komt. Dus koop ik een grote bloemkool. En die kun je nou eenmaal niet al te lang bewaren.
Ik gooi liever iets weg dan dat ik op eet wat ik eigenlijk niet wil eten. Dat doen ook zo veel mensen: tja, er is nog iets over, dus moeten we dat maar op eten want weggooien is sund. Ik vind het sund als ik over een paar jaar te dik ben doordat ik alle restjes op wil eten.
Ik krijg het gewoon niet voor elkaar om elke dag voor echt 2 personen te koken. Natuurlijk kunnen boontjes ook gewoon voor 2 personen gekocht worden, maar een pot is veel goedkoper, en ik vind het lekkerder. maar die kleine potjes van Hak zijn ook weer prijzig.

Ik kook liever goedkoop zodat er wat meer geld in de collectezak kan op zondag, dan dat ik duur kook omdat het persé voor 2 personen moet.
En het is echt niet zo dat ik elke dag de helft weggooi, maar bij bijvoorbeeld een ovenschotel doe ik het wel. Dat zijn vaak 3 porties, dan gooi ik 1 weg. Of het staat een week in de koelkast en is dan beschimmeld, en dat vind ik vies.

En tuurlijk, ieder heeft zijn manier van leven, en ik hou er niet van om twee dagen hetzelfde te eten. Ik ben dan weer tegen dure meubels kopen. Al moet ook ieder dat voor zich weten (ik ben erg postmodern na, ik weet het :mrgreen: )
Uw Woord is een Lamp voor mijn voet, en een Licht op mijn pad...

liefie
Generaal
Generaal
Berichten: 5272
Lid geworden op: 16 nov 2004 10:32

Berichtdoor liefie » 18 apr 2008 15:26

maar elke keer een goedkope bank kopen kom je ook duur uit hoor :wink:.
Wij hebben een groenteboer op dorp waar je gewoon porties schoongemaakt groente kan halen en dat is echt niet duurder dan een grote bloemkool dus waarom zou ik dat niet doen?
En we gooien ook genoeg in de collecte zak dus daar voel ik me echt niet schuldig over. Ik doe ook vrijwillegers werk en help mensen die het niet zo breed als wij hebben. Maar ik heb van mijn ouders meegekregen dat ik geen eten moet weggooien dus dat zit er gewoon in.
en dat vind ik precies zo met verse melk veel mensen gooien dat weg als de datum verlopen is. Dat is echt onzin want met kerst staat er in eens een datum op die vele dagen later is :mrgreen: en dat kan dan wel in eens. (pas had ik melk die 4 dagen over de datum is en die was gewoon nog goed)
Laatst gewijzigd door liefie op 18 apr 2008 15:28, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Tuinfluiter
Majoor
Majoor
Berichten: 1736
Lid geworden op: 23 feb 2008 15:50
Locatie: Noord-Brabant

Berichtdoor Tuinfluiter » 18 apr 2008 15:27

Soms vind ik het ook wel moeilijk inschatten hoor.
Bijvoorbeeld de bloemkool, die zijn bij ons altijd best groot, ik eet daar heel weinig van want ik houd er niet zo van, m'n man wel, maar dan blijft er nog best veel over, nou als ik hem dan op wil maken kan ik er wel drie keer van koken.
Daar word ik niet vrolijk van dus dan gaat het maar naar de kippen :mrgreen:

Gebruikersavatar
AikonGirl
Majoor
Majoor
Berichten: 2375
Lid geworden op: 10 apr 2004 12:34

Berichtdoor AikonGirl » 18 apr 2008 15:33

We eten altijd een keer pannenkoeken of poffertjes in de week,
dan bak ik ook de restjes op, en die eten we (nouja, meestal alleen ik) er dan bij. :)

Maar we hebben amper restjes. Alleen altijd van macaroni.

Gebruikersavatar
kwebbel
Generaal
Generaal
Berichten: 5152
Lid geworden op: 17 feb 2007 12:47
Contacteer:

Berichtdoor kwebbel » 18 apr 2008 15:47

ieder doet t op zijn eigen manier toch? En ik moet wel toegeven dat MissF wel een klein beetje ( :lol: ) gelijk heeft.... banken worden ook weggegooid als ze nog goed zijn (dat zal bij ons niet gebeuren. Ik hou deze bank tot ie inzakt :wink: )
Vorige week was bij ons weer het ophalen van oud vuil en oude spullen. Man wat er niet bij zat :shock: Banken, cdkastjes, boekenkasten, kinderspeelgoed, helemaal zo goed als nieuw maar het wordt gewoon afgedankt omdat kindlief liever een spelcomputer wil :shock: breng het dan bij de mensen die het niet zo breed hebben of de kringloop....
¯`v´¯)
`•.¸.•´
¸.•´¸.•´*)
(¸.•´ (¸.•´*..¸¸.•´¯`• Groetjes...

Gebruikersavatar
MissF
Generaal
Generaal
Berichten: 8484
Lid geworden op: 16 nov 2004 22:25

Berichtdoor MissF » 18 apr 2008 17:19

In de Flair staat bijna elke week een pagina, waarop ze oude meubeltjes laten zien. Deze week een heel oud bruin kastje, met een rare fotolijst erboven en een rare bloempot erop.
Op de blz ernaast staat dan hoe je het om kunt toveren tot iets heel leuks. En het werd mooi! Met een likje verf! Dat vind ik echt gaaf. Lijkt me wel wat, daar ooit mijn beroep van maken ;)
Uw Woord is een Lamp voor mijn voet, en een Licht op mijn pad...

Liarose
Kolonel
Kolonel
Berichten: 3208
Lid geworden op: 17 aug 2006 12:43

Berichtdoor Liarose » 18 apr 2008 17:42

MissF schreef:
rosalie83 schreef:Het spijt me wel, maar als christen eten weggooien vind ik dus echt vreemd. Een laatste paar happen vind ik de grens. Maar MissF, te veel koken (en dat weet je dan van te voren) en dan bewust weggooien? Dat kan toch niet? En ik zou eerlijk gezegd ook niet weten waarom je niet twee dagen hetzelfde zou willen eten. Soms vind ik het zelfs wel makkelijk en kook ik bewust voor 4 personen zodat we er twee dagen van kunnen eten, capucijnerschotel, nasi of een ovenschotel of zo. En wat ik al eerder zei, je kan de ene dag een halve bloemkool koken en de dag erna (of twee dagen erna) de andere helft wokken of door een ovenschotel doen.

Ik vind het hele etens gebeuren 1 hype worden. We gooien tv's weg, banken weg etc die nog goed genoeg zijn. We kopen ontzettend dure meubels, daar maakt niemand zich druk om. Maar eten weggooien dat is vreselijk.

Een tv of bank weggooien die nog goed is, doe ik ook niet. En van dure meubels hou ik ook niet. Dat heeft, net zoals het niet weggooien van eten, te maken met een bepaalde levensstijl.

Gebruikersavatar
lammetje
Kolonel
Kolonel
Berichten: 3646
Lid geworden op: 18 jul 2003 16:04

Berichtdoor lammetje » 18 apr 2008 18:32

Evelien schreef:ach bepaalde producten zijn bij de super de boer erg prijzig ja.
\

ja de brinta is bij de AH goedkoper :mrgreen: Tenminste, hier wel! :lol:

Liarose
Kolonel
Kolonel
Berichten: 3208
Lid geworden op: 17 aug 2006 12:43

Berichtdoor Liarose » 18 apr 2008 18:33

Sinds een tijdje ben ik erachter gekomen dat de AH sowieso goedkoper is als de SdB. Het scheelt behoorlijk!

Gebruikersavatar
lammetje
Kolonel
Kolonel
Berichten: 3646
Lid geworden op: 18 jul 2003 16:04

Berichtdoor lammetje » 18 apr 2008 18:34

Bloemkool kun je trouwens best een week bewaren in de koelkast. Snij hem altijd door en eet er dan 2 keer van, eerst op woensdag en de week erna op maandag ofzo. Gaat prima hoor!! En koop ook altijd de aanbiedingbloemkool van 1 euro en zoek de grootste uit, anders heb ik te weinig :mrgreen:

Rolf

Berichtdoor Rolf » 18 apr 2008 18:57

Eerlijk gezegd heb ik ook moeite met eten weggooien.
(Zie deze post. Hoeft niemand na te apen, mag wel.)
Maar de argumenten vind ik steekhoudend.
Een goede gezondheid is veel belangrijk. Je moet heel zuinig zijn op de
natuur, maar personen die zich daar voor opofferen zijn m.i. verkeerd
bezig.
En inderdaad, bloemkool bewaar ik ook een week. Direct middendoor
snijden, in folie, en dan in de koelkast. Alleen reeds bereidde bloemkool
een keer in de koelkast is niet aangenaam.

M.b.t. AH, sommigen gaan daar uit principe niet naar toe.
Omdat de strategie van het concern ondeugdelijk is.
Maar, dat is persoonlijk, en misschien nogal uitgezocht.

Strategie
AH verkocht in het verleden de zuivelproducten voor dusdanig lage
prijzen, dat de producenten (lees agrariers) er nauwelijks van bestaan
konden. Vorig jaar zijn de prijzen behoorlijk gestegen in absoute zin,
relatief wat minder, maar er is verbetering.
En, AH had een dikke vinger in de pap bij Schuitema, het mooderconcern
van o.a. C1000. Wat gebeurde daar? Soms moesten ze producten
verkopen beneden de inkoopprijs. Bijv. een potje zure haring, inkoop
€2,05, verkoop €1,09. De eigenaren waren daar helemaal niet blij mee.
Daar lijkt nu ook verandering in te komen, want mogelijk dat het
meerderheidsaandeel van AH in Schuitema terugloopt.
Interesseert misschien geen huisvrouw (117 posts) of -man (4) , maar
goed, schoot me zo even te binnen.

Jo'tje
Kolonel
Kolonel
Berichten: 2924
Lid geworden op: 26 jan 2006 00:25

Berichtdoor Jo'tje » 18 apr 2008 21:24

Echt, ik kan iedereen die een bijbelstudiegroep o.i.d bezoekt aanraden om de Michacursus te doen!
Dan gaat je hele levensstijl en instelling als christen flink onder de loep.
Wij zijn nu bijna klaar. Super leerzaam. Natuurlijk verandert je leven niet drastisch in een paar maanden tijd, maar ik ben echt veel bewuster geworden voor bepaalde signalen. Zowel in maatschappelijke dingen als in milieugerelateerde zaken. Het is soms erg irritant. Je wilt niet telkens geconfronteerd worden met wat er allemaal nog beter kan. Er zit ook een hoop opbouwends bij, waardoor je met gezonde moed aan de slag kunt in je eigen omgeving.

Je kunt trouwens sowieso dat cursusmateriaal bestellen, er staat een bérg goede informatie in.
We kúnnen als christen een verschil maken. Hoe klein ook.
We gaan soms belachelijk met Gods giften om!
pobody's nerfect

pol
Majoor
Majoor
Berichten: 2482
Lid geworden op: 07 jun 2005 21:47

Berichtdoor pol » 18 apr 2008 21:30

Rolf schreef:M.b.t. AH, sommigen gaan daar uit principe niet naar toe.
Omdat de strategie van het concern ondeugdelijk is.
Maar, dat is persoonlijk, en misschien nogal uitgezocht.

Strategie
AH verkocht in het verleden de zuivelproducten voor dusdanig lage
prijzen, dat de producenten (lees agrariers) er nauwelijks van bestaan
konden. Vorig jaar zijn de prijzen behoorlijk gestegen in absoute zin,
relatief wat minder, maar er is verbetering.
En, AH had een dikke vinger in de pap bij Schuitema, het mooderconcern
van o.a. C1000. Wat gebeurde daar? Soms moesten ze producten
verkopen beneden de inkoopprijs. Bijv. een potje zure haring, inkoop
€2,05, verkoop €1,09. De eigenaren waren daar helemaal niet blij mee.
Daar lijkt nu ook verandering in te komen, want mogelijk dat het
meerderheidsaandeel van AH in Schuitema terugloopt.
Interesseert misschien geen huisvrouw (117 posts) of -man (4) , maar
goed, schoot me zo even te binnen.



Afgelopen zomer kostte een pak melk bij Appie .47, nu .72 eurocent.
Vind een behoorlijke prijsstijging, want bij de Aldi is het ergens in de 50 eurocent.

Rolf

Berichtdoor Rolf » 18 apr 2008 21:59

Melk (mager, eigen merk, maar in wezen van Friesche vlag) kost bij de
C1000 nu €0,77. Enkele weken geleden nog €0,64.
Dat is echt niet te veel. De prijs die uitbetaald wordt aan de agrariers
ligt tussen de €0,40 en €0,50. Hierbij kan opgemerkt worden dat de
laatste 10 jaar het inkomen van melkvehouders dusdanig was, dat ze,
financieel gezien, beter wat anders konden doen. Hun vermogen op de
bank zetten zou in veel gevallen nog meer opbrengen.
Gezien de ontwikkelingen nu, grote vraag naar zuivel, zullen de prijzen
wel verder stijgen.

Welk merk is dat bij Aldi? Pas stond er een advertentie
van Aldi in de krant. Daar stond letterlijk dat hetgeen ze verkochten geen
troep was. M.i. is de kwaliteit soms niet veel meer dan dat.

Pas hoorde ik dat er geen land op de wereld is, waar het voedsel relatief
zo goedkoop is als in Nederland. Het lijkt goed om rekening te houden met
stijgende prijzen voor voedsel. Daar is wat voor te zeggen. Productie van
de noodzakelijke levensbehoeften moeten in stand gehouden worden. Op
dit moment wordt er (te)veel besteed aan andere zaken, wat ten koste
gaat van de productie van de basisbehoeften.
Laatst gewijzigd door Rolf op 18 apr 2008 22:01, 1 keer totaal gewijzigd.


Terug naar “Archief”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 11 gasten