maar iets in deze discussies begrijp ik nooit van sommige gelovigen
we belijden allemaal dat we een Almachtige God hebben, toch ?
we geloven ook dat God Adam en Eva als mensen schiep die qua ontwikkeling (aan het begin) van een normaal volwassen stadia waren (misschien vergelijkbaar met 15-30 jaar?) het waren in elk geval geen baby's of kinderen.
ook geloven we dat God alle dieren op een zelfde manier op aarde heeft gezet.
Alleen van het skruikgewas/en het vele groen lezen we dat het uit de aarde omhoogkwam, behalve dan weer het hof van Eden dat God plantte, hier werden weer uitgegroeide bomen al vruchtdragend gebruikt, tenminste dat begrijp ik uit die teksten.
Als we deze manier van scheppen nu in het groter geheel zien, schiep God dus een compleet hemel-leefsysteem en aarde-leefsysteem, waarvan bij deze laatste vele afzonderlijke onderdelen hoewel in 6 dagen geschapen, in ontwikkeling al in een stadia van enkele jaren of misschien wel duizenden jaren was op het moment dat God het maakte.
Ik neem dan als voorbeeld de baan van kometen of een lichtstraal van een ster en hoe deze dingen gevormd kunnen worden. Aan de hand van een baan kunnen we berekenen waar de komeet zou zijn geweest op een bepaalde datum, en dat zou je terug kunnen rekenen totdat die komeet als harde klomp gevormd zou zijn uit kleinere stofwolken/klompjes of wat dan ook.
Nu schiep God zo'n komeet/planeet/ster halverwege zijn baan, net zoals hij de mens en dieren schiep in volwassen toestand.
Is het nu zo moelijk te aanvaarden dat een Almachtig God dat kan ?
En nee dan is het ook niet vreemd dat moderne wetenschap zegt, he? we kunnen terugrekenen dat die komeet ooit daar en daar geweest moet zijn
of dat die lichtstraal toen pas is gaan schijnen. Of dat ze in het van jong tot oud worden van wezens een proces zien dat een absoluut begin en eind heeft, terwijl de schepping alleen maar zegt: God bedacht het allemaal en heeft in de ene week het hele gebeuren in gang gezet of met andere woorden, Hij is gewoon halverwege begonnen
Alleen kleingelovigen denken dat God alleen maar iets aan het begin van een proces in werking zou kunnen zetten in plaats van halverwege een proces
mensen we hebben een Almachtig God, geweldig toch!!
en Hij heeft hele mooie, bijzondere en complexe dingen gemaakt in, op en buiten deze wereld, waar we jaren van wijsheid en studie voor nodig hebben en dan nog steeds maar een heel klein beetje begrijpen van Gods grootheid in dit alles.