Aragorn schreef:Tsja, het is natuurlijk ook niet zo gek dat je aangevallen wordt als je een stuk land koloniseert, de oorspronkelijke bewoners verdrijft, met geweld een staat sticht en vervolgens zegt dat het van jou is.
De staat Israël berust op een besluit van de Verenigde Naties en is daarom alleen al legitiem. In 1947 heeft de VN een plan ontwikkeld (Israël verdeeld in 2 gebieden....gebied van Israël was echt niet 'beter'). Dat plan werd door de Algemene Vergadering ook aangenomen. DE Joden accepteerden het plan..de Arabieren niet. Met als gevolg dat de Arabieren meteen de Joden aanvielen (overigens leefden er in het gebied ook Joden...dus niet alleen Arabieren). Uiteindelijk heeft Israël de oorlog gewonnen en werd in 1948 de onafhankelijkheid van Israël verklaard.
Het is dus niet zo dat Israël de oorspronkelijke bewoners heeft verdreven. Want het was niet Israël die het niet eens was met plan, maar de Arabieren weigerde het plan te accepteren met als gevolg een aanval tegen de Joden. Het is grote onzin dat Israël met geweld een staat heeft gesticht...dat maak jij er van. Niet alleen Israël heeft gezegd dat het van hen is, maar het is vooral het besluit van de VN (het is in twee gebieden verdeeld). Overigens lijkt jij te suggereren dat het besluit van de VN (waar de Arabieren het dus niet eens mee waren) zowat legitiem is voor 58,5 jaar 'onrust' tegen Israël. Dat is natuurlijk niet zo.