Wie heeft er een mooi gedicht of verhaal?

De Archiefkast van het Forum. Oude discussies zijn hier nog eens na te lezen.

Moderator: Moderafo's

Gebruikersavatar
debbie
Sergeant
Sergeant
Berichten: 251
Lid geworden op: 21 dec 2004 11:18
Locatie: Waddinxveen
Contacteer:

Wie heeft er een mooi gedicht of verhaal?

Berichtdoor debbie » 07 feb 2005 09:55

Wie heeft er een gedicht of verhaal, waarvan je denkt: anderen zullen die ook wel mooi vinden, wel christelijk hoor :mrgreen: :oops: !

ben benieuwd wat jullie hebben, wie weet kun je er anderen ook plezier mee doen!!!!
debbie

Gebruikersavatar
Raido
Generaal
Generaal
Berichten: 7088
Lid geworden op: 13 dec 2003 14:27
Locatie: Rijsschen
Contacteer:

Berichtdoor Raido » 07 feb 2005 11:07

:mrgreen: http://komminmeinboot.blogspot.com is wel christelijk hoor..
| Progressief reformatorisch | neutraal gereformeerd | neobevindelijk |

Melody

Berichtdoor Melody » 07 feb 2005 14:34

Raido schreef::mrgreen: http://komminmeinboot.blogspot.com is wel christelijk hoor..


wss ken je ze niet, maar in het tweede gewijde dagboek blablabla van Adrian Plass staan drie prachtige 'bijbelbewerkingen' met een iets andere strekking, maar ze laten wel mooi de betrekkelijkheid van alles zien.

Gebruikersavatar
Afat82
Mineur
Mineur
Berichten: 212
Lid geworden op: 18 jun 2003 19:21
Locatie: Utrecht

Berichtdoor Afat82 » 09 feb 2005 10:02

Ik geloof dat ik er al eens eerder naar heb verwezen, op de website van de SRA (www.jongerenavonden.nl ) onder Lezenswaardig en dan Flitsen, staan een heleboel schitterende verhalen en gebeurtenissen.
Ik ben met Christus gekruisigd; ik leef, doch niet meer ik, maar Christus leeft in mij! (Gal. 2:20)

Retep
Mineur
Mineur
Berichten: 172
Lid geworden op: 20 dec 2004 17:49

Berichtdoor Retep » 10 feb 2005 18:43

Onlangs kwam ik dit tegen en de kinderlijke afhankelijkheid die erin zit sprak me wel aan:

Dear God,
So far today,
I've done all right.
I haven't gossiped.
I haven't lost my temper.
I haven't been greedy, grumpy,
nasty, selfish or overindulgent.
I'm very thankful for that.
But in a few minutes, God,
I'm going to get out of bed;
and from then on, I'm probably
going to need a lot more help.
Amen

Gebruikersavatar
willemijn88
Verkenner
Verkenner
Berichten: 38
Lid geworden op: 08 jul 2004 20:32
Contacteer:

Berichtdoor willemijn88 » 11 feb 2005 15:53

Dit verhaal heb ik een keer met de mail gekregen en sprak mij wel erg aan.

DE KAMER

In een toestand tussen slapen en waken bevond ik mij ineens in de Kamer. Ik kon niets onderscheiden in de Kamer, behalve dan dat tegen een muur heel veel archiefkasten stonden. Het waren van die archiefkasten die je ook wel in bibliotheken ziet, waarin alles in alfabetische volgorde gerangschikt is naar auteur of onderwerp. Maar deze archiefkasten, die van de vloer tot het plafond reikten en van de ene naar de andere kant eindeloos leken door te gaan, hadden heel andere opschriften.

Toen ik de muur van de archiefkasten dichter naderde, was het eerste opschrift dat mij trok: “Jongens die ik heb leuk gevonden”. Ik opende de la en begon door de kaarten te bladeren. Ik deed de la snel weer dicht toen ik met schrik realiseerde dat ik de namen op elk van die kaarten herkende. En toen wist ik, zonder dat iemand het me zei, waar ik was. Deze levenloze kamer met de smalle ladekasten was een gedetailleerde registratie van mijn leven. Hier stonden de daden van elk moment van mijn leven, grote en kleine, in details die mijn geheugen niet kon herinneren. Een gevoel van verwondering en nieuwsgierigheid, soms vermengd met afschuw, vervulde me toen ik willekeurig laden begon open te trekken en hun inhoud bekeek. Soms maakte die me blij en maakte mooie herinneringen wakker; andere keren werden de schuld en spijtgevoelens zo sterk dat ik over mijn schouders gluurde om te kijken of er niemand meekeek.
Een dossier dat ‘vrienden’ heette, stond naast een dossier waarop stond ‘vrienden die ik verraden heb’. De titels varieerden van gewoon tot uitgesproken vreemd: ‘boeken die ik gelezen heb’, ‘troost die ik gegeven heb’, ‘grappen waar ik om gelachen heb’. Sommige waren gewoon lachwekkend om hun nauwkeurigheid: ‘dingen die ik tegen mijn broers geschreeuwd heb’. Om andere kon ik niet lachen: ‘dingen die ik in boosheid gedaan heb’, ‘dingen die ik binnensmonds tegen mijn ouders gezegd heb’.
Steeds weer schrok ik wanneer er meer kaarten in een lade waren dan ik verwacht had.
En soms waren er minder dan ik gehoopt had.
Ik was overweldigd door de totale omvang van het leven dat ik geleid had. Had ik in mijn achttien levensjaren de tijd gehad om elk van deze duizenden, zo mogelijk miljoenen kaarten te schrijven? Elke kaart bevestigde dat. Elke kaart was in mijn eigen handschrift geschreven en met mijn eigen handtekening ondertekend. Toen ik het dossier ‘liedjes die ik beluisterd heb’ eruit pakte, realiseerde ik me dat de dossiers groeiden om hun inhoud te kunnen bevatten. De kaarten lagen strak tegen elkaar aan, en toch had ik na twee á drie meter nog het einde van het dossier niet gevonden. Ik sloot het dossier beschaamd, niet zozeer om de kwaliteit van de muziek, maar meer om de grote hoeveelheid tijd die dit dossier vertegenwoordigde.
Toen ik bij het dossier ‘wellustige gedachten’ aankwam, voelde ik een rilling over mijn ruggengraat gaan. Ik trok de la maar op een kiertje open, niet bereid om de grootte ervan te ontdekken en trok er een kaart uit. Ik huiverde om de gedetailleerde inhoud. Ik werd misselijk bij de gedachte dat zo’n moment neergeschreven was.
Opeens overviel me een bijna dierlijke razernij. Er spookte maar één gedachte door mijn hoofd:

NIEMAND mag ooit deze kaarten zien!!
NIEMAND mag ooit in deze kamer komen!!
Ik moet ze vernietigen!!

In een idiote razernij trok ik met alle geweld de lade uit de kast. Hoe groot het dossier was maakte me niet meer uit. Ik moest de lade leeggooien en de kaarten verbranden. Maar toen ik de lade aan één kant vastpakte en ermee op de grond sloeg, lukte het me niet om er ook maar één kaartje uit te schudden. Ik werd wanhopig en probeerde nog eens een kaart eruit te trekken, om vervolgens te ontdekken dat het papier zo sterk als staal was toen ik probeerde het te verscheuren. Verslagen en volkomen hulpeloos stopte ik de lade weer terug waar hij hoorde. Met mijn voorhoofd tegen de muur geleund, slaakte ik een diepe zucht vol zelfmedelijden. En toen zag ik het.
De titel luidde: ‘mensen aan wie ik het evangelie verteld heb’.
Het handvat glom meer dan die van de andere laden. Ik trok aan het handvat en een laatje van nog geen tien centimeter lang viel in mijn hand. Ik kon de kaarten die erin zaten op één hand tellen.
En toen kwamen de tranen. Ik begon te huilen.
Hele diepe snikken die pijnlijk vanuit mijn buik opwelden en door me heen schokten.
Ik viel op mijn knieën en huilde. Ik huilde van schaamte, de overweldigende schaamte die dit alles bij me veroorzaakte. De rijen archiefkasten dansten in mijn met tranen gevulde ogen.
NIEMAND, maar dan ook NIEMAND mocht ooit achter het bestaan van deze kamer komen. Ik moest de deur op slot doen en de sleutel goed verstoppen.
Toen ik de tranen uit mijn ogen veegde, zag ik Hem.
Nee, alsjeblieft, Hij niet. Niet hier.
Iedereen liever dan Jezus.
Ik keek hulpeloos toe hoe Hij de laden één voor één opentrok en de kaarten begon te lezen. Ik durfde niet te kijken naar Zijn reactie. En op de momenten dat ik genoeg moed bijeen geschraapt had om naar Zijn gezicht te kijken, zag ik een verdriet dat nog groter was dan het mijne. Het leek alsof Hij intuïtief de ergste laden opentrok. Waarom moest Hij ze allemaal lezen? Uiteindelijk keerde Hij zich naar me om en keek me vanaf de andere kant van de kamer aan. Hij keek met medelijden in Zijn ogen. Maar dit was een medelijden dat me niet boos maakte. Ik liet mijn hoofd hangen, sloeg mijn handen voor mijn gezicht en begon weer te huilen. Hij liep naar me toe en sloeg Zijn arm om me heen. Hij had zoveel kunnen zeggen, maar Hij zei niks. Hij huilde alleen maar met me mee.
Toen stond Hij op en liep terug naar de muur van archiefkasten. Hij begon aan de ene kant van de kamer en trok een lade open en begon op elke kaart Zijn naam over die van mij te schrijven. “Nee!” schreeuwde ik, en rende naar Hem toe.
Het enige wat ik kon bedenken te zeggen was “Nee, nee!!”, toen ik de kaart uit Zijn hand trok. Zijn naam hoorde niet op deze kaarten.
Maar daar stond het, in het rood.
Dik,
donker,
levend.
De naam van Jezus bedekte de mijne. Het was geschreven met Zijn bloed.
Voorzichtig pakte Hij de kaart terug. Hij glimlachte en ging verder met het ondertekenen van de andere kaarten. Ik denk dat ik nooit zal begrijpen hoe Hij alles zo snel heeft kunnen doen, maar voor mijn gevoel sloot Hij het volgende ogenblik de laatste archieflade om vervolgens weer naast mij te komen staan.
Hij legde Zijn hand op mijn schouders en zei: “Het is volbracht.”
Ik stond op en Hij leidde mij de kamer uit.
Kamer aangeboden voor vast
Johannes 14:2
Visje

Erna82

Berichtdoor Erna82 » 16 feb 2005 10:42


Gebruikersavatar
Jansen
Mineur
Mineur
Berichten: 105
Lid geworden op: 31 jan 2005 20:40
Locatie: Nijverdal

Berichtdoor Jansen » 17 feb 2005 10:42

Dit gedicht werd voorgelezen op mijn opa's begrafenis. Ik vind het erg mooi, het heeft me vaak bemoedigd.

Heer Jezus, uw genade is mij genoeg.
Tot winst maakt Gij de schade die ik verdroeg.
In zwakte zal ik roemen: Het is volbracht!
en zo mijn onmacht noemen: verborgen kracht.

Heer Jezus, uw genade is mij genoeg.
Toen ik u vastberaden tot driemaal vroeg:
Kan ik niet beter zonder die doorn, o Heer?
toen sprak Gij onomwonden: Vraag dat niet meer!

Hoe zwak, toch ben ik machtig en sterk in U;
hoe kwetsbaar, soms neerslachtig, toch weet ik nu
waartoe die doorn mij schaadde, die vuist mij sloeg-
Heer Jezus, uw genade is mij genoeg.
Gods verborgen omgang vinden
zielen, waar Zijn vrees in woont;
't heilgeheim wordt aan Zijn vrinden,
naar Zijn vreeverbond getoond.

Gebruikersavatar
Marnix
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 24374
Lid geworden op: 03 dec 2002 23:50

Berichtdoor Marnix » 17 feb 2005 19:04

Retep schreef:Onlangs kwam ik dit tegen en de kinderlijke afhankelijkheid die erin zit sprak me wel aan:

Dear God,
So far today,
I've done all right.
I haven't gossiped.
I haven't lost my temper.
I haven't been greedy, grumpy,
nasty, selfish or overindulgent.
I'm very thankful for that.
But in a few minutes, God,
I'm going to get out of bed;
and from then on, I'm probably
going to need a lot more help.
Amen


d:)b
“We need leaders not in love with money but in love with justice. Not in love with publicity but in love with humanity.
― Dr. Martin Luther King, Jr.”

Gebruikersavatar
Boekenlezer
Generaal
Generaal
Berichten: 6378
Lid geworden op: 10 jan 2004 21:00
Locatie: Nel centro di Olanda

Berichtdoor Boekenlezer » 18 feb 2005 09:48

debbie schreef:Wie heeft er een mooi gedicht of verhaal?

Ik niet. :D

('t Is misschien een beetje een flauw antwoord, maar iedere keer als ik deze vraag zie denk ik dat steevast.)
Doet aan de gehele wapenrusting Gods, opdat gij kunt staan tegen de listige omleidingen des duivels. (Efeziërs 6:11)

Gebruikersavatar
Annemieke86
Luitenant
Luitenant
Berichten: 614
Lid geworden op: 09 jan 2005 16:30
Locatie: Maarssen

Berichtdoor Annemieke86 » 20 feb 2005 13:03

Jansen schreef:Dit gedicht werd voorgelezen op mijn opa's begrafenis. Ik vind het erg mooi, het heeft me vaak bemoedigd.

Heer Jezus, uw genade is mij genoeg.
Tot winst maakt Gij de schade die ik verdroeg.
In zwakte zal ik roemen: Het is volbracht!
en zo mijn onmacht noemen: verborgen kracht.

Heer Jezus, uw genade is mij genoeg.
Toen ik u vastberaden tot driemaal vroeg:
Kan ik niet beter zonder die doorn, o Heer?
toen sprak Gij onomwonden: Vraag dat niet meer!

Hoe zwak, toch ben ik machtig en sterk in U;
hoe kwetsbaar, soms neerslachtig, toch weet ik nu
waartoe die doorn mij schaadde, die vuist mij sloeg-
Heer Jezus, uw genade is mij genoeg.


Prachtig!!
Afbeelding

Gebruikersavatar
hijwel
Kolonel
Kolonel
Berichten: 3328
Lid geworden op: 17 mar 2003 12:34
Locatie: Wageningen
Contacteer:

Berichtdoor hijwel » 20 feb 2005 13:34

KOM!


Je voelt het
diep van binnen
De pijn
Jij bent minder
De eenzaamheid
Jij bent teveel
De wanhoop
Jij bent tot last

Mensen lachen achter je rug
en keuren je af
Hoe je ook probeert,
je bent niet goed genoeg.
Jij bent nooit goed genoeg.
Als ze je een complimentje geven,
geloof je het niet
Ze menen het toch niet,
ze vinden je enkel zielig
Jij bent een probleemgeval
Jij bent apart
Jij valt uit de toon
Jij hoort er niet bij.

Je blijft jezelf vergelijken
Kijkt hoe zij zich kleden
Hoe slank zij zijn
Hoe mooi hun haar glanst
Hoe gespierd ze zijn
hoe ze praten
hoe spontaan en vol humor ze zijn
En jij
jij bent dat niet
jij kunt dat niet
jij hebt dat niet
Jij bent voor een dubbeltje geboren
dus je kunt nooit een kwartje worden
dat is niet voor je weggelegd

Maar JIJ
Jij.
Jij bent volmaakt verklaard
Jij bent door de Allerhoogste God
de God van hemel en aarde
Aangewezen als Zijn kind
Jij bent het kind van een Koning
Een eeuwige koning
een eeuwig kind
Jij bent niet zomaar een mensje in de massa
Jij valt niet weg tussen de rest
God pikt JOU
jou eruit
Hij spreekt Zijn woorden over je uit
Hij roept Zijn naam over je uit
Zijn glimlach voor jou
maakt een onuitwisbare indruk
Zijn liefdevolle woorden
hangen zwaar in de lucht

Maar oh
Nee
Je krimpt ineen
Zoveel moois
Hij moet zich vergissen
Hij heeft niet goed gekeken
Hij weet niet hoe jij bent
Hoe diep het gaat
Waarom jij?
Waarom roept die Stem jouw naam?
Waarom niet die ander
diegene waar jij zo tegenop kijkt?
Daar kan Hij vast meer mee

Mij gebruiken?
Wat zegt U nou, God
Mij?
U moet zich vergissen
Echt
Denkt U er nog eens over na

Nee
Ik wil jou
Ik kies jou
Ik heb jou gekozen
om al Mijn liefde in uit te storten
Ik wist dat al zolang
Sinds I k de aarde bedacht
En al wat daarin is
Nog voor Ik dat maakte
Bedacht Ik jou
En Ik maande de hemel tot zwijgen
Toen Ik jou in gedachten voor Me zag staan
Een glimlach om Mijn lippen
En oh wat een verlangen in Mijn hart
een verlangen naar de dag
dat jij er werkelijk zou zijn
dat jij geboren werd
en op Mijn aarde ging leven
Zodat Ik de hele dag naar jou kon kijken
Oh die dag was een wonder
Die dag was het feest
Ik wenkte de engelen
en wees naar jou
Daar!
Daar is Mijn kind
Eindelijk....
Na al die jaren
Kijk eens hoe mooi
Kijk eens hoe prachtig
En je leerde lachen
je leerde lopen
je leerde praten
en Ik was verrukt
Ik kon heel de dag naar je kijken
Wat heb Ik genoten
En vandaag
doe Ik dat nog steeds
Ik zie op je neer met vreugde
oh Mijn kind als je maar kon zien
Wat Ik in je heb gelegd!
Als je maar zou weten
Hoeveel Ik voor je in petto heb
Dan zou je net zo genieten als Ik
Dan zou je zo anders naar je leven kijken
Dan zou je jezelf zo anders gaan zien

Ik heb geprobeerd
om het je uit te leggen
Het voor je opgeschreven
in Mijn Woord
zodat je het dag en nacht kon lezen
zodat je er altijd naar terug kon grijpen
Maar je durft het niet te geloven
Je durft het niet te grijpen
Omdat het beeld van jezelf
zo vertroebeld is
zo versluierd
zo vernield
En je leest in de Bijbel over jezelf
Maar denkt dat je niet voldoet
Je denkt dat je eerst moet veranderen
Dat Ik je dan pas zal accepteren
Dat Ik je dan pas zal omhelzen

Sta me toe
Oh mijn kind STA ME TOE
om die rafels weg te schuiven
Om het spinrag weg te vegen
Om de waarheid bloot te leggen
om Mijn hand op jou te plaatsen
en je te helen
je opnieuw te vormen
naar het beeld
dat Ik van je had
toen Ik je bedacht
Ik zie diegene in jou
Je bent hoe Ik je maakte

Maar er is zoveel
Bagage op je rug gestapeld
Leugens
Vernietigende woorden
Onterende handelingen
V alse verlangens
Diepe wonden
zijn geslagen in je ziel
En je loopt gebogen
onder je zware last
En je kunt niet
in Mijn spiegel kijken
Je denkt dat je bevuild bent
Besmeurd
Onaanzienlijk

Maar Mijn kind....
Ik gaf Mijn Zoon
En Hij werd bevuild met jouw zonden
Besmeurd met jouw verwerping
Onaanzienlijk aan het kruis
Om jouw afwijzing werd Hij afgewezen
In jouw plaats werd Hij verworpen.
Zelfs door Mij
Ja zelfs door MIJ
Ik wendde Mijn hoofd van Hem af
Ik kon Hem niet meer aankijken
Hij was onaanzienlijk
Wat deed het pijn
Maar wat was het het waard!
Want kijk
De weg is vrij
tussen jou en Mijn troon.
De deur staat open
De obstakels zijn weg

Kom je?
Kom je naar Mijn troon?
Kom vlakbij Mij
Kom, Mijn kind
Ik verlang er zo naar
En Ik weet
dat jij er ook zo naar verlangt
Er is NIETS dat tussen ons in kan staan
Geloof Me
Kom
KOM!
Laat Me je omhelzen
De tranen van je ogen wissen
Een glimlach op je lippen tekenen
Sta me toe
STA ME TOE

Want Mijn hart klopt voor jou
En Ik vind je zo mooi
ZO MOOI
Zo ontzettend geweldig
Zo perfect
Zo nauwkeurig gemaakt
Naar Mijn beeld

Kom...
ik ben langzamerhand meer vertrouwd geraakt met mysterie dan met zekerheid

Gebruikersavatar
hijwel
Kolonel
Kolonel
Berichten: 3328
Lid geworden op: 17 mar 2003 12:34
Locatie: Wageningen
Contacteer:

Berichtdoor hijwel » 20 feb 2005 13:41

Houd je van mij?
Op een dag was ik vroeg in de morgen wakker om de zonsopgang te bekijken.
Ah, het beeldschone van Gods schepping is met geen pen te beschrijven.
Terwijl ik naar de zonsopgang keek, loofde ik God voor Zijn Prachtige Werk.
Toen begon God mij vragen te stellen.

Hij stelde me de vraag: "Houd je van Mij?"
Ik antwoordde: "Natuurlijk houd ik van U? U bent mijn God, mijn Vader en
mijn Verlosser"
Toen vroeg Hij: "Als je lichamelijk gehandicapt zou zijn, zou je dan ook nog
van mij houden?"
Ik stond perplex. Ik keek omlaag naar mijn armen, mijn benen en de rest van
mijn lichaam. Ik verwonderde me over hoeveel dingen ik niet meer zou kunnen
doen. Dingen die ik als heel normaal ervaar. Ik antwoordde: "Het zou heel
zwaar zijn, God, maar toch zou ik nog van U houden".

Toen vroeg God: "Als je blind zou zijn, zou je dan nog steeds van Mijn
Schepping houden?"
Hoe zou ik van iets kunnen houden zonder datgene te kunnen zien? Toen dacht
ik aan alle blinde mensen op deze wereld en hoeveel van hen toch hielden van
God en Zijn Schepping.
Dus ik antwoordde: "Het is moeilijk om erover na te denken, maar toch zou ik
nog van U houden".

Toen vroeg God: "Als je doof zou zijn, zou je nog steeds naar Mijn Woord
luisteren?"
Hoe zou ik naar iets kunnen luisteren als ik doof zou zijn? Toen begreep ik
het. Luisteren naar Gods Woord betekent niet gewoon mijn oren gebruiken,
maar ik moet luisteren met mij hart.
Ik antwoordde: "Het zou zwaar zijn, maar toch zou ik nog naar Uw Woord
luisteren".

Toen vroeg God: "Als je stom zou zijn, zou je dan nog steeds Mijn Naam
prijzen?"
Hoe zou ik God kunnen loven zonder stem? Toen begreep ik dat God wil dat ik
zing met hart en ziel. Het maakt niet uit hoe het klinkt. En God loven hoeft
niet altijd door te zingen. Maar ook al zit het tegen, ik geef God de eer
met woorden van dank. Dus antwoordde ik: "Hoewel ik niet fysiek zou kunnen
zingen, ik zou toch nog Uw Naam prijzen.

Toen vroeg God: "Houd je van mij?". Met veel moed en een sterke overtuiging
antwoordde ik: "Ja God! Ik houd van U omdat U de Enige Echte God bent!".
Ik dacht dat ik juist geantwoord had, maar God vroeg: "Waarom zondig je
dan?"
Ik antwoordde: "Dat doe ik omdat ik ook maar mens ben, ik ben niet perfect".

"Waarom dwaal je dan ver af als het goed met je gaat? Waarom bid je alleen
of je leven er vanaf hangt als het slecht met je gaat?" Geen antwoord,
alleen maar tranen.
God ging verder, "Waarom zing je alleen maar op bijeenkomsten van de
gemeente en andere evenementen? Waarom zoek je me alleen maar in de
eredienst? Waarom vraag je alleen maar dingen voor jezelf? Waarom vraag je
de dingen zo trouweloos?"

Mijn tranen rolden over mijn wangen. "Waarom schaam je je voor Mij? Waarom
vertel je de mensen niet over Het Goede Nieuws? Waarom huil je bij anderen
uit als het tegenzit, terwijl ik Mezelf aanbied om alles bij mij te brengen?
Waarom verzin je allemaal uitwegen als Ik je de mogelijkheden bied om in
Mijn Koninkrijk te dienen?

Ik probeerde te antwoorden, maar er is géén antwoord op te geven. "Jij bent
gezegend met leven. Ik heb je niet gemaakt om dit geschenk zomaar weg te
gooien. Ik heb je gezegend met talenten om Mij te dienen, maar je blijft je
maar van me afkeren. Ik heb Mijn Woord aan jou gegeven, maar je doet niets
met die kennis. Ik heb tot jou gesproken, maar je oren zaten dicht. Ik heb
Mijn zegeningen aan je laten zien, maar je ogen waren er niet op gericht. Ik
heb jou dienaars gezonden, maar je zat werkeloos toe te kijken toen zij
werden weggestuurd. Ik heb je gebeden gehoord, en ik heb ze ook allemaal
verhoord".

"Houd je echt van me?". Ik was niet in staat om te antwoorden. Hoe zou ik
dat kunnen doen? Ik schaamde me voor mijn achtergebleven geloof. Ik had geen
excuus. Wat zou ik kunnen antwoorden? Toen mijn hart het uitgeschreeuwd had
en ik gehuild had antwoordde ik: "Wilt U mij vergeven? Ik ben het niet waard
om een kind van U te zijn".

God antwoordde: "Dat is Genade Mijn kind". Ik vroeg Hem: "Maar waarom blijft
U mij steeds maar weer vergeven?" God antwoordde: "Omdat jij door Mij
gemaakt bent. Jij bent Mijn kind. Ik zal je nooit in de steek laten. Als je
huilt, zal ik je troosten en huil met je mee. Als je juicht omdat je vrolijk
bent, zal ik met je mee lachen. Als je het niet ziet zitten, zal Ik je
bemoedigen. Als je valt, zal Ik je weer oprichten. Als je vermoeid bent, zal
Ik je dragen. Ik zal bij je zijn tot het einde der dagen en Ik zal altijd
van je houden".

Nooit heb ik zo hard gehuild. Hoe kon het dat ik zo koud gebleven was?
Waarom heb ik God zoveel pijn gedaan? Ik vroeg God: "Hoeveel houdt U van
mij?". God spreidde zijn armen uit en ik zag dat ze aan het kruis genageld
waren. Ik boog neer aan de voeten van Jezus Christus, mijn Verlosser. En
voor de eerste keer in mijn leven heb ik echt gebeden.
ik ben langzamerhand meer vertrouwd geraakt met mysterie dan met zekerheid

Gebruikersavatar
Annemieke86
Luitenant
Luitenant
Berichten: 614
Lid geworden op: 09 jan 2005 16:30
Locatie: Maarssen

Berichtdoor Annemieke86 » 20 feb 2005 16:06

hijwel schreef:(telang verhaal om te quoten, anders wordt het onoverzichtelijk)


WOW mooi!! kHeb m al op de pc gezet :wink:
Afbeelding

Gebruikersavatar
jas
Generaal
Generaal
Berichten: 5439
Lid geworden op: 12 jun 2004 23:16
Locatie: rotterdam
Contacteer:

Berichtdoor jas » 20 feb 2005 23:34

Hallelujah! Lof zij het Lam!
Die onze zonden op Zich nam!
Wiens bloed ons heeft geheiligd!
Die dood geweest is, en Hij leeft!
Die 't volk, dat Hij ontzondigd heeft,
in eeuwigheid beveiligt!

Den Koning op des Vaders troon
den Eerstgeborene uit de doôn,
den Bloed- en Heilgetuige!
der vorsten Vorst, der heeren Heer,
zij heerschappij, en dank, en eer!
dat alle knie Hem buige!

Lof zij het Lam, Gods Metgezel,
uit Davids Zaad d'Immanuel!
God, in het vlees verschenen!
In Hem, die wederkomen zal,
In Hem aanbidde 't gans heelal
Jehovah den Drieéénen!

Aanbidt den Vader in het Woord!
Aanbidt den Zoon, aan 't kruis doorboord!
Aanbidt den Geest uit Beiden!
Van Zijn gemeenschap, Zijn genâ,
Zijn liefde en trouw, Hallelujah!
zal ons geen schepsel scheiden.

I. da Costa
En Thomas antwoordde en zeide tot Hem: Mijn Heere en mijn God! (Joh. 20:28 )


Terug naar “Archief”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 27 gasten