Moderators: Memmem, Moderafo's
StillAwake schreef:Ik snap dat het woord ubermensch nogal beladen is.
Toch is het wél hoe er (over en weer) over zichzelf gedacht wordt door de strijdende partijen.
En inderdaad, het is een beladen term, maar misplaatst is hij niet, omdat het wél vrij treffend de denkwijze aan weerszijde van de lijn weergeeft.
Als zaken niet benoemd mogen worden omdat de term beladen is is dat zelden (of nooit...) een goede zaak.
Dus beladen: ja. Misplaatst? Helaas niet...
Dat is 11 dagen. In die periode had men in Gaza ruim voldoende te eten, drinken enzovoorts. Overigens ben ik van mening dat ook in die periode deze leveranties door hadden moeten gaan, alhoewel dat praktisch nogal moeilijk lag natuurlijk met allerlei bommen en raketten die heen en weer vlogen. In die periode was men in de Israelische regering nogal overrompeld en heetgebakerd en daarna keerde men weer terug bij zinnen.StillAwake schreef:Voor oktober, en erna. Je hebt helemaal gelijk. Maar tussen vóor oktober en ná oktober ligt de maand oktober. En om preciezer te zijn: de periode tussen 7 okteboer en 18 oktober.
Het grappige is juist dat de VS gisteren hebben vastgesteld dat zowel het gebruik van wapens door Israel als het verstrekken van humanitaire hulp in lijn zijn met de mensenrechten. Dus het is zeker niet zo dat de VS hun handen aftrekken van Israel.StillAwake schreef:Als zelfs Amerika zijn handen van de situatie dreigt af te halen is er wel iets meer aan de hand dan slechts "vermeende oorlogsmisdaden". Puur volgens de Geneefse conventie heeft Israël het internationaal recht geschonden met het beperkt toelaten van medicijnen, voedsel en drinkwater aan ziekenhuizen en dergelijke.
Je beseft dat de oorlog ook al voor 7 oktober bestond?StillAwake schreef:Je beseft dat die grens ook al dicht was vóórdat detragedie van 7 oktober plaats had?
Dat behoeft op zijn minst enige nuancering. Volgens de gangbare definitie is een ghetto een deel van een stad of land waar een minderheidsgroepering geconcentreerd samenwoont. Die minderheidsgroepering is daarbij vaak achtergesteld ten opzichte van de meerderheid. Aangezien de Gazastrook niet tot Israel behoort, maar feitelijk aan een toekomstige Palestijnse staat toebehoort en er alleen Palestijnen wonen, kun je Gaza dus onmogelijk een ghetto noemen.StillAwake schreef:Het wezenlijke verschil tussen een vluchtenlingenkamp en een ghetto is dat een vluchtenlingenkamp over het algemeen niet in vijandelijk gezind gebied ligt.
Ik heb eerder in dit topic al aangegeven dat ik niet blij ben met de samenstelling van het kabinet Netanjahoe, inclusief het feit dat hijzelf premier is.StillAwake schreef:In de rechts orthodoxe kringen (vertegenwoordigd in de huidige regering) leeft dit gedachtengoed zeker wél. Ook een opmerking van Jesaja op dit forum "het is geen landjepik, maar een Goddelijke opdracht" ligt in het verlengde van dieze denkwijze.
Als je het twitter account van deze "onafhankelijke onderzoeker" eens bekijkt, dan komt daaruit geen beeld naar voren van iemand die echt onafhankelijk is, eerder iemand die Israel in zo donker mogelijke kleuren afschildert. Ze spreekt ook voorafgaand aan 7 oktober vorig jaar al over "oorlogsmisdaden" en "misdaden" door Israel. Blijkbaar vond ze het nodig om de retoriek wat op te schroeven.Marnix schreef:Dat zijn geen lichte beschuldigingen.
Kom op zeg. Hier is het verslag van het US State Department (de direkte bron) met een woordelijk verslag dat hetzelfde zegt.StillAwake schreef:Dat je "the times of Israel" als bron aanhaalt had ik neit achter je gezocht...
Israel heeft de Palestijnse Autoriteit erkend als vertegenwoordiger van het Palestijnse volk (niet Hamas dus). De onderhandelingen over een Palestijnse staat en een uiteindelijke regeling van het conflict liggen helaas al sinds begin van deze eeuw stil door al het geweld en de inhoudelijke verschillen die nogal eh... moeilijk overbrugbaar zijn.StillAwake schreef:Je weet dat Israël die Palestijnse staat vooralsnog niet heel erg lijkt te erkennen?
elbert schreef:Als je het twitter account van deze "onafhankelijke onderzoeker" eens bekijkt, dan komt daaruit geen beeld naar voren van iemand die echt onafhankelijk is, eerder iemand die Israel in zo donker mogelijke kleuren afschildert. Ze spreekt ook voorafgaand aan 7 oktober vorig jaar al over "oorlogsmisdaden" en "misdaden" door Israel. Blijkbaar vond ze het nodig om de retoriek wat op te schroeven..
Je vergeet dat deze mevrouw door de mensenrechtenraad van de VN is benoemd. Daar zitten landen in als Eritrea, Somalie, Soedan, Algerije en nog een paar van die lichtende voorbeelden van landen waar men de mensenrechten hoog houdt. Kuch.Marnix schreef:Dat klopt voor een deel wel maar daarmee is het rapport nog niet een gekleurde mening zonder enige feitelijke bodem.
Zeker, maar de geloofwaardigheid van de landen die dit moeten onderzoeken, doet er wel degelijk toe. Je kunt een functionaris van de Russische regering ook wel aanwijzen als onderzoeker naar mogelijke oorlogsmisdaden in een bepaald land (bijvoorbeeld Syrie), maar ik heb daar dan toch wel bepaalde reserves bij.StillAwake schreef:Daar heb je zeker een punt. Aan de andere kant is het natuurlijk niet zo dat het al dan niet naleven van mensenrechten alleen beoordeeld mag worden door mensen uit Noordwest-Europa, Nieuw Zeeland en eventueel het zuiden van Japan.
We stellen dat mensenrechten universeel zijn, en dat houdt dus ook in dat ze door iedereen, en met elke etniciteit beoordeeld kunnen worden.
Ik heb het niet over haar Italiaanse achtergrond gehad. Maar je hebt wel gelijk dat het om een mening gaat. Om een stukje op de inhoud in te gaan: ze moppert op haar twitter account erover dat journalisten berichten over verkrachtingen die door Israelische soldaten zouden zijn gedaan niet in artikelen opschrijven. Vrijwel dezelfde dag haalde Al-Jazeera stilletjes een bericht over zulke verkrachtingen van haar website, omdat ze verzonnen waren. Hier de tweet van de AlJazeera redacteur erover. Een goede journalist schrijft geen verzonnen verhalen op en een onderzoeker zou niet journalisten moeten pushen om zulke verhalen zonder gedegen onderzoek op te schrijven. Vooralsnog heb ik geen enkel bewijs gezien dat haar beweringen staaft, maar ze wil maar al te graag dat dit soort verhalen in de media komen en ze insinueert dat de media op de hand van Israel zijn. Dat komt op mij niet onbevooroordeeld over.StillAwake schreef:Daarnaast is het ook wel heel erg makkelijk om een onwelgevallige mening weg te zetten door naar de achtergrond van een persoon te wijzen, wederom zonder daadwerkelijk op de inhoud in te gaan.
Een malloot is Bibi niet, wel een dusdanig gladde politicus (een echte politieke overlever) dat Rutte daar nog wel een paar dingen van kan leren. Bij verkiezingen is het vaak zo dat kiezers niet kiezen op een politicus waarvan ze houden, maar op een politicus waarvan ze weten wat ze eraan hebben en daarbij kiezen ze vaak tegen andere kandidaten. Strategisch stemmen dus. Dat gebeurt in elke democratie, ook bijv. in de VS. Zowel Trump als Biden zijn niet populair, ook niet echt bij kiezers die op ze stemmen, maar hun keuze gaat dan naar de minst erge kandidaat in hun ogen.StillAwake schreef:Dat Bibi een malloot is (en steeds meer wordt) daar kunnen we het ongetwijfeld over eens zijn. Maar besef wel dat er nog steeds een gekozen meerderheidsregering zit. Het gros van de Israeli's weet echt wel hoe Netanyahu in de wedstrijd zit, maar toch krijgt hij van diezelfde israeli's het mandaat om premier te worden.
elbert schreef:Zeker, maar de geloofwaardigheid van de landen die dit moeten onderzoeken, doet er wel degelijk toe. Je kunt een functionaris van de Russische regering ook wel aanwijzen als onderzoeker naar mogelijke oorlogsmisdaden in een bepaald land (bijvoorbeeld Syrie), maar ik heb daar dan toch wel bepaalde reserves bij.
Oorlogsmisdaden heb ik zeker wél uitgelegd, namelijk het tegenhouden van water, medicijnen en voedsel.
Terug naar “Actualiteit & Politiek”
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 gast