Moderators: henkie, elbert, Moderafo's
Bambi schreef:Waar staat dat?
ineke-kitty schreef:....." want die hebben hun bestemming in de hemel".
niet ALLE gelovigen van ALLE tijden hebben hun bestemming in de hemel.
Uitsluitend de gelovigen uit deze huidige bedeling, namelijk de gelovigen sinds de opstanding van Christus Jezus, hebben een hemelse bestemming.
De gelovigen VOOR deze bedeling, namelijk de bedeling der WET, [= de 4e bedeling] hebben een AARDSE bestemming. Er bestaat dus wel degelijk verschil tussen de gelovigen uit het O.T. en het N.T. , namelijk het Oude Verbond en het Nieuwe Verbond.
Jvslooten schreef:Waar staat dat?
Nergens. Het idee is dan ook nog niet zo oud, 200 jaar geleden bestond het nog niet eens.
Wilsophie schreef:Het gelovige Israël in de toekomst heeft geen hemelse bestemming maar een aardse bestemming en is ook gezegend met aardse zegeningen zoals op momenten dat het land in welvaart leefde ten tijde van gehoorzaamheid aan God, dat waren aardse zegeningen.
De Gemeente heeft hemelse zegeningen ontvangen.
Wilsophie schreef:Hoezo 200 jaar geleden bestond het niet?
ineke-kitty schreef:Zo vat Johannes het samen. Hij zegt dat het in Oudtestamentische tijd zo was, dat degenen die geloofden, het recht ontvingen om ooit kinderen Gods te worden [ Joh. 1:12].
Zij zouden ooit wedergeboren worden.
Die gelovigen konden geen eeuwig leven krijgen, in elk geval niet zolang de Here Jezus niet de Eersteling was en dus niet wedergeboren danwel opgestaan was uit de dood.
Al die Oudtestamentische gelovigen waren inderdaad ook niet wedergeboren.
Hen was beloofd dat ze zouden wedergeboren worden op de Jongste Dag.
ineke-kitty schreef:ter informatie: de Bedelingenleer is heus geen "uitvinding" van Scofield,.
dat je die "informatie" haalt uit buiten-bijbelse geschiedenis kan wel zo zijn, maar het is gewoon een Bijbels gegeven, wat Scofield waarschijnlijk [her] ontdekt heeft, en zo [weer] ingang heeft gekregen door heel simpel de Bijbel te onderzoeken of "deze dingen alzo zijn".
Dus ga nu niet vertellen dat het een of ander verzinsel is van Scofield.
Terug naar “[Religie] - Open forum”
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 16 gasten