Moderator: Moderafo's
blijblij schreef:Dat heb ik hierboven al een aantal keer willen zeggen!
het eerste deel van die prof kan ik volgen, maar daarna begint hij? homofilie toch weer zonde te noemen.
Jammer.
JeeWee schreef:Een vriend van mij was op de SGP-jongeren winterconferentie, prof. dr. J. Hoek ook een workshop gaf. Professor Hoek begon de discussie met woorden die hem zeer verrasten: in het kijken naar Homosexualiteit kunnen we geenzins de 7 teksten die gelinkt worden door velen, meenemen in deze discussie, omdat deze alleen gaan over sexuele losbandigheid, en niet gaan over een relatie van een man/man of vrouw/vrouw in liefde en trouw. De bijbel kent homosexualiteit niet als zodanig en word dus ook niet over gesproken.
Al eerder wees Hoek erop dat in het Oude Testament minder moeilijk wordt gedaan over polygamie dan over homoseksualiteit. Volgens Hoek speelt daarbij mee dat in de Bijbel homoseksualiteit alleen als 'seksuele uitspatting' voorkwam, en niet in de 'relaties van liefde en trouw' zoals die vandaag de dag bestaan.
Hoek maakt onderscheid tussen enerzijds homoseksueel gedrag binnen een levensverbintenis en anderzijds promiscuïteit, losbandig en verwilderd seksueel gedrag.
Op grond hiervan waarschuwt Hoek ervoor om mensen met een homoseksuele relatie al te zwaar te veroordelen. ,,Het mag niet zo zijn dat mensen die in een homoseksuele relatie leven als zondaars bij uitstek worden gezien en dat in vergelijking hiermee over bijvoorbeeld echtscheiding of heteroseksuele ontucht meer vergoelijkend wordt gedacht en gesproken. Sterker nog: die man die overspel pleegt en daarmee zijn vrouw bedriegt, doet groter zonde dan wie in een homoseksuele relatie in liefde en trouw met een vriend samenwoont.''
Volgens Hoek is een zonde op homoseksueel gebied een ,,minder grove zonde'' dan de wereld uitbuiten, de hongerigen negeren of kinderen al in de moederschoot doden. ,,Wie hier de nuancering uit het oog verliest en elke homoseksuele handeling vereenzelvigt met de gruwelen uit Leviticus, kan pastoraal niets voor homofiele mensen betekenen.''
Ik ben heel benieuwd wat de themadag a.s zaterdag gaat opleveren, vooral omdat deze juist opgezet is voor orthodoxe christenen, homo en hetero.
JeeWee schreef:schelpje3 schreef: Wat is dat nou voor een raar standpunt ???
De ene zonde is grover dan de andere ?
ALLE zonden zijn even erg !
Ok, daar kan ik je in volgen, hoewel je voor het stelen van een brood een andere straf krijgt dan voor het vermoorden van je buurman.
Maar wat ik vooral belangrijk vond in het betoog van dr. Hoek is het volgende en ik zou het echt fijn vinden als jullie daar je licht eens over wilden laten schijnen:Professor Hoek begon de discussie met woorden die hem zeer verrasten: in het kijken naar Homosexualiteit kunnen we geenzins de 7 teksten die gelinkt worden door velen, meenemen in deze discussie, omdat deze alleen gaan over sexuele losbandigheid, en niet gaan over een relatie van een man/man of vrouw/vrouw in liefde en trouw. De bijbel kent homosexualiteit niet als zodanig en word dus ook niet over gesproken.
schelpje3 schreef:lozano schreef:christenen zijn niet onnozel ze zullen vast goed over hun standpunten nadenken.. maar ehmmm ja hoe zeg ik dat zonder je te kwetsen?
naar mijn idee is de bijbel letterlijk nemen niet echt te combineren met het leven nu.
Het lukt mij en met mij velen trouwens, prima
Optimatus schreef:schelpje3 schreef:lozano schreef:christenen zijn niet onnozel ze zullen vast goed over hun standpunten nadenken.. maar ehmmm ja hoe zeg ik dat zonder je te kwetsen?
naar mijn idee is de bijbel letterlijk nemen niet echt te combineren met het leven nu.
Het lukt mij en met mij velen trouwens, prima
Wordt er in jouw kerkelijke gemeente aan oliezalving gedaan?
TheKeimpe schreef:Het enige wat ik daar nu over kan zeggen is dat ik mij kan voorstellen dat je een plezierig gevoel kreeg bij het lezen van deze woorden, daar je dit standpunt al meerdere malen hier hebt verdedigd. En nu heb je niet de minste aan je zijde...
Optimatus schreef:@ Schelpje
Kijk, dan hebben we dus nu al een afglijdend verhaal. Op het ene moment is de Bijbel oosters en op het andere moment blijkbaar niet. Op een dergelijke arbitraire grond is het moeilijk om te blijven staan.
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 13 gasten