TheKeimpe schreef:jaccootje85 schreef:TheKeimpe schreef:@jaccootje: pas op, pas op, pas op. Je legt jezelf nog steeds taken op, maar als je werkelijk (op de rand van) burn-out bent, moet je echt een paar weken helemaal niet werken. Ga je nu naar een bedrijfsarts? Want als er één ding is wat ik nu weet: pas als de druk helemaal van de ketel is, kun je voelen hoe moe je bent en hoeveel rust je nodig hebt! Dus: niet een beetje werken, maar gewoon twee weken niet werken, lekker naar buiten, of zoals mijn teammanager het verwoordde: doe alsof je vakantie hebt.
(En die rust is heerlijk, hoewel ik er van schrok hoeveel opgespaarde vermoeidheid er uit kwam.)
Ik moet wel wat te doen hebben, anders stopt mn psyche er ook mee. Stilzitten kan ik niet. Ik meot wat te doen hebben. Heb me vandaag op mn scriptie gestort die ook al maanden stil lag... In mn vakantie (als ik die heb) ben ik ook altijd bezig, ik zit nooit stil in een stoel of op de bank.
Wat moet ik anders doen als ik niet mag werken? kHeb nu nog niet de inspiratie om leuke kaarten te maken (wat overigens mn grootste hobby is). Een boek lezen, daar heb k de rust niet voor. Misschien dat k volgende week wel flink wat uren in t bos door kan brengen... Hoop dat t weer dat toelaat. En die kantoorwerkzaamheden stellen niet veel voor hoor. Veel opruimen van dingen. En ik kan mn tijd zelf indelen. Dus als ik een dag nergens zin in heb, ga k ook niet werken. Zo simpel is dat.
*ZUCHT* (Sorry, dit bedoel ik echt niet rot!) Maar zoek echt een bedrijfsarts/coach etc. met wie je gaat bespreken wat je wel en niet moet doen. Ik merk aan je woorden dat je positief ingesteld bent in de zin van: ik ga niet niets doen, ik kan best nog wat. Gelukkig wil je ook niet niets doen (dan ben je nog veel verder weg) maar soms moet je wel niets doen!
De volgende zin moet je nog maar eens een paar keer lezen:
Mijn werk is te veel voor me op dit moment, daarom ga ik aan mijn scriptie werken.
En verder: als je op je werk bent, en je voelt je niet helemaal fit, ga je dan meteen terug naar huis? OF denk je: nu ben ik hier toch, ik ga toch maar even door...
Ik heb soms wel momenten dat ik echt nergens zin in heb. Dit is vooral 's morgens als ik weer een nacht slecht geslapen heb. Dan blijf ik wel iets langer op bed liggen, maar om nou hele ochtenden op bed te blijven vind ik dan weer jammer van de dag. Ondanks dat ik weinig doe op zo'n dag. Deze week ben ik nog niet op mn werk geweest, alleen voor het gesprek met mn teamleidster. Maandag heb ik nog een gesprek met mn buddy, om de periode af te sluiten en verder ben k van plan om een soort werkplanning te maken, per week. Lukt het niet, dan is dat jammer. Dan maar niet. De klussen die k nu kan doen, hoeven ook niet op stel en sprong af, dus ik kan er wel een paar weken over doen.
Ik merk wel dat ik soms wel hele tijden zit te nixen. Beetje een spelletje doen op de computer, beetje refowebben, beetje mail kijken, beetje nixnutten dus. Toch heb k daar geen raar gevoel bij. En ik probeer dagelijks een rondje bos te doen met de hond. Mn a.s. schoonmoeder (bij wie ik in de kost zit) heeft nogal last van dr knie, dus de hond komt niet verder dan een rondje hier in de buurt. In t bos kan hij lekker rennen, dus soms neem k em wel mee. Soms ook niet. Vandaag wel weer geholpen met klussen in ons huis. Ik had niet heel veel energie, dus k heb niet veel gedaan. Vanmorgen stukken afgeplakt om te kunnen schilderen, vanmiddag wat geholpen met gipsplaten bevestigen. Verder niets. En toch ben k helemaal kapot nu. Vanavond op tijd naar bed.
Enne... over die laatste zin of ik dan door zou gaan: ik weet het niet. Ik ben nog niet op mn werk geweest. Misschien dat ik daar volgende week op terug kan komen.
Owja, over die scriptie... Tja... dat maakt toch wel een flink verschil met mn werk hoor. Of ik nu werk op een groep waar ze intensieve begeleiding nodig hebben of thuis achter de computer zit te typen over een totaal ander onderwerp wat niet van toepassing is op een groep voor intensieve begeleiding. Het onderwerp van mn scriptie is zelfs behoorlijk ontspannen!

Dus ik werk nu 1000x liever aan mn scriptie dan dat ik 1x naar mn werk ga.