Hoe belangrijk is God voor jou? We lezen in de bijbel veel over afgodendienst. We zeggen: Wij als refo's doen dat natuurlijk niet, geen Mariabeelden aanbidden e.d.
Maar is alles wat in je leven naast of boven God staat geen afgod? Ik denk het wel. Ik moet eerlijk bekennen, ik zelf vind het ook heel lastig God altijd op nr 1 te zetten. Dan heb je een heerlijke zondag gehad, tweemaal kerkgang, goede gesprekken, goede boeken, stille tijd, maar dan is het weer maandag en is het weer werk, werk, werk.
Is God belangrijker voor je dan je man/ vrouw, vriend of vriendin?
Is God belangrijker voor je dan je werk/studie?
Is God belangrijker voor je dan je ......?
Willen we niet graag in onze volgende baan meer verdienen, ons volgende huis een groter huis, onze volgende auto een grotere auto.
Johannes de Doper zei: Hij moet meer worden, ik echter minder. Rijmt dit met bovenstaande?
(toevoeging, het gaat er niet om dat we volmaakt zouden moeten leven, we moeten elke dag weer van genade leven, maar willen we God navolgen zoals hij dat van ons vraagt?)
Ben benieuwd naar jullie reacties