Niet broeders en medeburgers, want het zouden geen twee, maar één kudde (Joh 10,16) één huis worden, want Jezus zei:
'...gaat niet over van het ene huis in het andere huis.' (luk 10,7b)
Moderators: henkie, elbert, Moderafo's
learsi schreef:God is Geest.
En wij hebben een geest,die heben wij bij de schepping ontvangen.
Uit die twee zaken valt te concluderen dat, als Gods Geest de mens onderwijst, dit onderwijs plaatsvind in de geest van de mens.
Een voorbeeld:......Mat.16:13-22.........De Heere Jezus vraagt daar Zijn discipelen wat de mensen over Hem,de Zoon des
mensen zeggen.
We zien aan het antwoord waar de mensen naar kijken.Ze zien Jezus als een
mens die al eens geleefd heeft,als een van de vroegere profeten.Teksten in het
Oude Testament gaven daar ook wel enige rede toe.
De kern echter van wat ze zeggen is, dat Hij mens is .
Daar ligt voor deze mensen de nadruk op!
Als ze naar Jezus kijken,dan zien ze een mens.
En de term"Zoon des mensen", geeft daar natuurlijk ook wel enige rede toe.
Het woord mens komt in die term"Zoon des mensen" voor.
Maar verder dan de gedachte dat Hij een mens is die al eens geleefd heeft kan
de schare niet komen.Die gedachte "Hij is een profeet die al eens geleefd heeft"
geeft dan ook de grens van het menselijk vermogen aan om meer in Jezus te zien
Dan vraagt Jezus aan Zijn discipelen, wie zij denken dat Hij is. Let wel de vraag gaat over de "Zoon des mensen". En dan krijgen we een geheel ander antwoord te zien, dan van de schare.Petrus zegt dan:....."Gij zijt de Messias, de Zoon van de levende God"......En waar de antwoorden van de schare Jezus' menszijn niet overstijgen, daar ziet het antwoord van de disipelen op Zijn God zijn(zie de eerste 5 verzen van het Joh.evang.).
De reactie van Jezus op deze belijdenis is:...."Zalig zijt gij ......want vlees en bloed hebben u dat niet geopenbaard,maar
Mijn Vader die in de hemelen is"....
Het eerste dat we leren is dat Jezus de grens van deze belijdenis bij vlees en bloed legt. Hij zegt hier dat vlees en bloed,
de mensen zoals deze geboren worden, niet in staat zijn om tot deze belijdenis te komen!!
In de tweede plaats leren we, dat er onder de discipelen van Jezus mensen gevonden worden die tot deze belijdenis komen.Zo leren we dat dit zonder Zijn onderwijs niet kan. De verbinding tussen Leraar en leerling is van fundamenteel belang!!
In de derde plaats leren we, dat Jezus het van groot belang vindt dat deze belijdenis bij Zijn discipelen gevonden wordt.
We zien dat aan wat Hij in het begin zegt:..."Zalig zijt gij".....Het woord "zalig", is in de bijbel direct verbonden met God!
(zij die de "zaligheid beerven" zijn Gods kinderen en zullen de hemel bewonen;vergelijk bijv.1Petr.1:9). Zij die de zaligheid zullen beerven zijn de mensen die werkelijk gelukkig zijn, ook in dit leven.
In de vierde plaats leren we uit de woorden van de Heere Jezus, hoe het kan dat zo een belijdenis bij mensen(discipelen van Hem....!!) gevonden wordt! "Want vlees en bloed heeft u dat niet geopenbaard, maar Mijn Vader die in de hemelen is"
Vlees en bloed kunnen de mens best wel iets "openbaren" d.m.v. het verstand dat de mens bezit.Maar die openbaring overstijgt het menselijke niet. Dat is echter wel het geval met de openbaring die God de mens geeft m.b.t. Zijn Zoon!
Let wel dat hier geleerd wordt dat de mens in de hier bedoelde zin iets kan ontvangen van God. Hem kan iets geopenbaard worden door God...........God geeft de mens die iets..........!
God ,zo wordt het hier genoemd:........God openbaart de mens iets........!
Openbaren.......:
Het Griekse woord betekent......verborgen dingen aan het licht brengen......een bovenaardse,bovennatuurlijke verborgenheid duidelijk maken........iets wat eerst niet gezien ,begrepen wordt,door de mens, wat voor de mens eerst verborgen is, aan het licht brengen......ervoor zorgen dat die mens het ziet, begrijpt....
Let wel,zo brengt God de mens bij de Heere Jezus.In het Oude Testament lezen we dat er een tijd zal komen,dat God Zelf de mensen zal leren!!(Jesaja54.:13)
In Joh.6:45 zegt de Heere Jezus......"een ieder dan die het van de Vader geleerd heeft,die komt tot Mij"..........
learsi schreef:Beste Mo het gaat hier om het werk van de Heilige Geest. Laila heeft daar een vraag over gesteld,geef daar eens antwoord op.Ik ben ook benieuwd wat jij daar van vind,we kennen elkaar nu al een paar weken en ik ben echt benieuwd naar jou antwoord op Laila....'s vraag.
Terug naar “[Religie] - Open forum”
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 14 gasten