Natuurlijk leven

De Archiefkast van het Forum. Oude discussies zijn hier nog eens na te lezen.

Moderator: Moderafo's

Gebruikersavatar
Heidebloem
Luitenant
Luitenant
Berichten: 559
Lid geworden op: 11 jun 2008 18:52

Berichtdoor Heidebloem » 30 sep 2008 19:51

Rolf schreef:
Heidebloem schreef:Dat vind ik dus dierenmishandeling ...
Koeien die 30 - 40 jaar geleden 4000 ltr 'produceerden' en nu 8000 ltr
zijn geen lopende melkfabrieken. Ze kunnen normaal lopen, en veel gaat
van nature. De meeste dieren komen zelf naar de stal om gemolken te
worden, gaan zelf weer terug, en zoeken het beste gras. Hier is echt
geen sprake van dierenmishandeling.
Misschien dat er wel enkele uitzonderingen zijn, bij veehouders die graag
een ereplaatsje in een bepaalde lijst willen hebben, maar over het
algemeen, al is het niet helemaal natuurlijk - maar terug naar de
situatie van 40 jaar geleden ook kan niet zomaar - zijn het gezonde
dieren, die goed kunnen lopen.


Nou, soms zie ik ze in de wei lopen dat ik denk; wow, das echt niet normaal! Echt zo'n schommelende melkzak tussen hun poten, je ziet de huid gewoon strak staan. En dat zie ik niet incidenteel.

En hoe zou dat van nature gaan dan? Volgens mij is dat kunstmatig. Anders zouden koeien vanaf de schepping al veeeeeeeeeeeel meer liters melk geven.
AfbeeldingAfbeelding

Rolf

Berichtdoor Rolf » 30 sep 2008 20:34

Nou, soms zie ik ze in de wei lopen dat ik denk; wow, das echt niet
normaal! Echt zo'n schommelende melkzak tussen hun poten, je ziet de
huid gewoon strak staan. En dat zie ik niet incidenteel.

En hoe zou dat van nature gaan dan? Volgens mij is dat kunstmatig.
Anders zouden koeien vanaf de schepping al veeeeeeeeeeeel meer liters
melk geven.
Het is inderdaad niet natuurlijk. Maar wie leeft er nog helemaal natuurlijk?
Dat is bijna onmogelijk. En een zeker aanpassingsvermogen is aanwezig.
Zoals een boom een beetje buigen kan, zo is het veel dingen. Dingen
hoeven niet helemaal op de oorspronkelijke manier te gebeuren.

Verder, zoals al eerder vermeld, voor meer back-to-basic, is het
allereerst noodzakelijk dat mensen zich gaan verspreiden.
Dus naar NO-Azie, Australie, enz. Daar is ruimte, meer grasland, zodat
er meer koeien gehouden kunnen worden, met een lagere productie.

De tweede stap is, meer betalen voor levensmiddelens, zodat de
producenten meer financiele mogelijkheden hebben. Op dit moment is het
zo dat in de gehele lijn van productie, transport, verwerking en
distributie, de producent zelf het minste krijgt.

Wie is hiertoe bereid?

tante-tortel

Berichtdoor tante-tortel » 01 okt 2008 09:29

Wij zijn net terug uit Amerika waar in bepaalde gebieden de koeien gewoon zo los lopen. Zo waren we bij een indianen gebied, en ik vroeg aan de gids: moeten die koeien niet gemolken worden? Hoe doen jullie dat? Gemolken? dat doen we nooit. De melk is toch gewoon voor het kalf? Dat gaan ze echt niet drinken!
Dus het is tegennatuurlijk om de melk van een koe te drinken. Elke melk trouwens, behalve de moedermelk.

Jo'tje
Kolonel
Kolonel
Berichten: 2924
Lid geworden op: 26 jan 2006 00:25

Berichtdoor Jo'tje » 01 okt 2008 10:00

Ja, en het is net zo tegennatuurlijk om diezelfde koe dood te maken om z'n vlees op te eten. En om wielen onder ijzer te zetten en te fietsen. En om meuk in hete olie te gooien en het dan op te eten... Wat is je punt?
pobody's nerfect

tante-tortel

Berichtdoor tante-tortel » 01 okt 2008 10:38

Beetje heetgebakert??? :|

Jo'tje
Kolonel
Kolonel
Berichten: 2924
Lid geworden op: 26 jan 2006 00:25

Berichtdoor Jo'tje » 01 okt 2008 14:28

Nee, zoals ik al zei: ik snap je punt niet?
pobody's nerfect

tante-tortel

Berichtdoor tante-tortel » 01 okt 2008 16:56

Het was gewoon een reactie op Heidebloem over de melk en koeien.
Begrijp niet wat het eten van vlees er mee te maken heeft.

Gebruikersavatar
Marie Popelin
Mineur
Mineur
Berichten: 247
Lid geworden op: 08 mar 2008 21:56

Berichtdoor Marie Popelin » 01 okt 2008 17:49

Dat er onaardig gereageerd wordt op tante-tortel heeft er mee te maken we er zo ongeveer allemaal als Nederlander aan gewend om melk te drinken. Toch is het vrij merkwaardig dat (volwassen) mensen babyvoeding van dieren drinken.

En vlees eten is ook heel tegennatuurlijk, zo zijn we niet gemaakt. Het is barbaars dat de mens, als intelligent wezen, andere wezens in stukken hakt en verschranst.
De natuur kent het geheim en glimlacht.

Gebruikersavatar
Harm-J
Majoor
Majoor
Berichten: 1689
Lid geworden op: 27 dec 2006 14:43
Locatie: Lugdunum

Berichtdoor Harm-J » 01 okt 2008 18:26

Marie Popelin schreef:En vlees eten is ook heel tegennatuurlijk, zo zijn we niet gemaakt. Het is barbaars dat de mens, als intelligent wezen, andere wezens in stukken hakt en verschranst.


Tja, wat dan te denken van de brandoffers in het oude testament, waar ook dieren in stukken werden gehakt?
Het is ons maar geleend, de vele mooie dingen.
Ons onbetwistbaar eigendom, zijn de herinneringen.

Gebruikersavatar
petra85
Kapitein
Kapitein
Berichten: 964
Lid geworden op: 17 apr 2008 16:29

Berichtdoor petra85 » 01 okt 2008 18:30

dus wij doen aan dierenmishandeling :shock: :shock:
wij hebben een boerderij :D

Rolf

Berichtdoor Rolf » 01 okt 2008 18:38

Tante tortel schreef: .... Dus het is tegennatuurlijk om de melk van een koe te drinken.
1 Melk drinken van een koe is inderdaad niet zoals het eens was.
Maar de natuur kan enigszins aangepast worden. Dat vermogen is er in
gelegd. Daar kunnen we dankbaar gebruik van maken.

2 Vliegtuigen die veel kerosine gebruiken en tonnen CO2 uitstoten
zijn onnatuurlijk.

Mari Popelin schreef:Dat er onaardig gereageerd wordt op tante-tortel heeft er mee te maken we er zo ongeveer allemaal als Nederlander aan gewend om melk te drinken. Toch is het vrij merkwaardig dat (volwassen) mensen babyvoeding van dieren drinken.
Dit is niet waar. De eerste dagen na de geboorte van een kalfje geeft
een koe andere melk (biestemelk, die wordt voor de kalfjes gebruikt).
Na enkele dagen veranderd dat.

En vlees eten is ook heel tegennatuurlijk, zo zijn we niet gemaakt. Het is
barbaars dat de mens, als intelligent wezen, andere wezens in stukken hakt en verschranst.
Eens was het anders, maar vlees eten is niet onnatuurlijk. Sterker nog,
bepaalde voedingsstoffen eruit kunnen niet gemist worden.
Zoals al eerder vermeld, dieren moeten goed verzorgd worden, maar ze
zijn niet te vergelijken met mensen. Ze hebben geen verstand.
Laatst gewijzigd door Rolf op 01 okt 2008 20:14, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Heidebloem
Luitenant
Luitenant
Berichten: 559
Lid geworden op: 11 jun 2008 18:52

Berichtdoor Heidebloem » 01 okt 2008 19:20

Maar toch blijf ik erbij dat koeien niet 'opgefokt' moeten worden om de melkproductie omhoog te brengen. Of vaker melken.

Wil zelf biologische melk gaan drinken. Maar eerst eens 'onderzoek' doen of die koeien echt een beter leven hebben...

En dat de natuur aangepast kan worden... zelf vind ik dat we daar voorzichtig mee om moeten gaan. Al die genetische gemanipuleerde rommel, vraag me af of dat wel zo goed is. En belangrijker; of het wel de bedoeling is.
AfbeeldingAfbeelding

Gebruikersavatar
Harm-J
Majoor
Majoor
Berichten: 1689
Lid geworden op: 27 dec 2006 14:43
Locatie: Lugdunum

Berichtdoor Harm-J » 01 okt 2008 20:24

Marie Popelin schreef:En vlees eten is ook heel tegennatuurlijk, zo zijn we niet gemaakt. Het is barbaars dat de mens, als intelligent wezen, andere wezens in stukken hakt en verschranst.


Hier nog even op terugkomend.

Als je het zo stelt zou je feitelijk eigenlijk niets meer qua voedingsmiddelen uit de supermarkt kunnen kopen, in bijna elk product zittten wel dierlijke(bij)producten. Het zou er op neer komen dat je alleen in reformwinkels zou kunnen winkelen. Eigenlijk kan je niets vertrouwen en ben je eigenlijk verplicht om alles zelf te verbouwen en te koken en te bakken. Ben jij zo consequent, Marie Popelin?

Doordat jij schrijft; "zo zijn we niet gemaakt', zeg jij eigenlijk dat iedereen die wel vlees eet, barbaars bezig is.. Het is anders dan als je zou schrijven van, ik eet geen vlees om de reden dat etc etc..
Het is ons maar geleend, de vele mooie dingen.

Ons onbetwistbaar eigendom, zijn de herinneringen.

Jo'tje
Kolonel
Kolonel
Berichten: 2924
Lid geworden op: 26 jan 2006 00:25

Berichtdoor Jo'tje » 01 okt 2008 20:25

Heidebloem schreef:Maar toch blijf ik erbij dat koeien niet 'opgefokt' moeten worden om de melkproductie omhoog te brengen. Of vaker melken.

Wil zelf biologische melk gaan drinken. Maar eerst eens 'onderzoek' doen of die koeien echt een beter leven hebben...

En dat de natuur aangepast kan worden... zelf vind ik dat we daar voorzichtig mee om moeten gaan. Al die genetische gemanipuleerde rommel, vraag me af of dat wel zo goed is. En belangrijker; of het wel de bedoeling is.


Juist, helemaal mee eens.

Het is uit de bijbel totaal niet op te maken dat we als mens geen vlees mogen eten. Het welbekende visioen over reine en onreine dieren bewijst zelfs het tegenovergestelde.
Dat we goed met die dieren en de rest van de schepping om moeten gaan is een heel ander verhaal. Dáár mogen we wel goed bij nadenken en onze verantwoordelijkheid in nemen.

Maar zomaar zeggen dat alles wat eigenlijk voor dieren is / met dieren te maken heeft tegennatuurlijk is voor mensen, dat is grote onzin.
pobody's nerfect

Gebruikersavatar
Mortlach
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 18454
Lid geworden op: 06 sep 2008 20:11
Locatie: Ontario, Canada

Berichtdoor Mortlach » 01 okt 2008 21:59

tante-tortel schreef:Wij zijn net terug uit Amerika waar in bepaalde gebieden de koeien gewoon zo los lopen. Zo waren we bij een indianen gebied, en ik vroeg aan de gids: moeten die koeien niet gemolken worden? Hoe doen jullie dat? Gemolken? dat doen we nooit. De melk is toch gewoon voor het kalf? Dat gaan ze echt niet drinken!
Dus het is tegennatuurlijk om de melk van een koe te drinken. Elke melk trouwens, behalve de moedermelk.


Hoe kom je daar nou bij? Hoezo tegennatuurlijk? We hebben toch niet voor niks de mogelijkheid koemelk te verwerken in ons lichaam? Dat indianen het niet doen komt waarschijnlijk omdat zij het gen dat het mogelijk maakt melk op latere leeftijd te verteren niet hebben. Zij zouden er inderdaad ziek van worden. Maar wij niet, en dus is er niks tegennatuurlijks aan.


Terug naar “Archief”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 33 gasten