Sinterklaas

De Archiefkast van het Forum. Oude discussies zijn hier nog eens na te lezen.

Moderator: Moderafo's

Liarose
Kolonel
Kolonel
Berichten: 3208
Lid geworden op: 17 aug 2006 12:43

Sinterklaas

Berichtdoor Liarose » 21 nov 2006 20:44

Wat vinden/denken jullie van Sinterklaas? Is dit een feest wat je als christen kunt vieren? Ikzelf vind het echt erg leuk. Misschien erg kinderachtig, maar wij hebben als familie gewoon altijd een geweldige tijd. Vanaf het lootjes trekken zijn we bezig om gave surprises te maken, elkaar te verassen met gevatte en lieve gedichten en leuke cadeautjes te kopen.

En hoe zit het met kinderen? Kun je kinderen laten "geloven" in Sinterklaas? In elk geval vind ik het altijd erg belachelijk als kinderen bang gemaakt worden voor Sinterklaas of Zwarte Piet, in de zin van "pas op hoor, als je stout bent, nemen ze je mee in de zak", dat kan je een kind gewoon niet aandoen. Maar verder?

Ik ben erg benieuwd naar jullie meningen.

sela

Berichtdoor sela » 21 nov 2006 20:46

'pakjesavond' kan iig wel..

Liarose
Kolonel
Kolonel
Berichten: 3208
Lid geworden op: 17 aug 2006 12:43

Berichtdoor Liarose » 21 nov 2006 20:48

Ja, okee, zoals wij het vieren kun je het ook pakjesavond noemen. Hoewel mijn jongste nichtje dus gelooft dat Sinterklaas bestaat. Daar doen wij dus gewoon aan mee, omdat dat nou eenmaal de keus is van haar ouders en ik er eigenlijk ook niet echt mee zit. Dat komt denk ik ook omdat ik zelf als kind ook geloofde dat de Sint bestond en ik er nooit nadelige gevolgen of zo van heb ondervonden ;)

Jo'tje
Kolonel
Kolonel
Berichten: 2924
Lid geworden op: 26 jan 2006 00:25

Berichtdoor Jo'tje » 21 nov 2006 21:06

Sinterklaas vieren is hartstikke leuk :)
Het is natuurlijk geen christelijke traditie, maar boeiend.
Echt een familiefeestje bij ons altijd. Misschien nog wel meer dan kerst.
Gedichten zijn bij ons eigenlijk nooit lief, maar dat vindt niemand erg.
We doen nooit heel veel of grote cadeaus ofzo, het gaat echt meer om de avond. Nu zijn er weer nichtjes in de family die natuurlijk nog wel even in de waan gelaten moeten worden, dus de komende jaren zitten we er nog wel aan vast. (tsjonge, jammer 8))

Pas hoorde ik nog van iemand die zelf nooit in sinterklaas heeft geloofd, omdat zijn ouders bang waren dat hij ook niet meer in God zou geloven als ze vertelden dat de sint niet bestond. Hmmz :?
pobody's nerfect

Liarose
Kolonel
Kolonel
Berichten: 3208
Lid geworden op: 17 aug 2006 12:43

Berichtdoor Liarose » 21 nov 2006 21:10

Hmmm dat laatste vind ik een beetje onzin geloof ik.

Maar jij vind dus dat kinderen laten "geloven" wel kan? Laatst had ik daarover een gesprek met iemand en zij vond het echt niet kunnen, omdat je eigenlijk gewoon aan het liegen bent tegen je kind(eren). Tja...

Gebruikersavatar
Serenity
Kapitein
Kapitein
Berichten: 960
Lid geworden op: 30 jul 2005 22:21
Locatie: 127.0.0.1

Berichtdoor Serenity » 21 nov 2006 21:14

sprookjes, sinterklaas etc... het hoort er mijns inziens gewoon allemaal bij. Naar mate je ouder wordt, word je sceptischer en geloof je het niet meer als kind. Zolang het duidelijk is dat de gezelligheid en het samenzijn van het feest zelf belangrijker is dan de inhoud eromheen vind ik alles prima.
what the soul hides, blood tells

Gebruikersavatar
japio
Mineur
Mineur
Berichten: 188
Lid geworden op: 04 okt 2006 17:52
Locatie: Amsterdam
Contacteer:

Berichtdoor japio » 21 nov 2006 21:45

Je kind voor de gek houden is m.i. niet echt christelijk. Ouders horen het goede voorbeeld te geven en niet te liegen tegen hun kinderen. Dit wil niet zeggen dat sinterklaas m.i. niet gevierd zou mogen worden.
"Ik zag met het oog van mijn ziel het Licht dat nooit verandert. Wie de Waarheid kent, kent dat Licht, en wie het kent, kent de eeuwigheid."

Jo'tje
Kolonel
Kolonel
Berichten: 2924
Lid geworden op: 26 jan 2006 00:25

Berichtdoor Jo'tje » 21 nov 2006 22:17

Haha, liegen?
Het is maar net hoe je het ziet. Het is toch een leuk feest voor kinderen?
Hoort er gewoon een beetje bij. Op een bepaalde leeftijd/moment groeit het er gewoon een beetje uit en leg je uit dat mamma en oma etc. altijd die cadeaus en gedichten regelen en dan is alles weer geregeld.
Ik zie totáál geen gevaar dat een kind daardoor niet meer in God zou geloven. Gelukkig staat Hij namelijk ver boven het sprookje van sinterklaas.
pobody's nerfect

Gebruikersavatar
cire
Sergeant
Sergeant
Berichten: 388
Lid geworden op: 20 jun 2003 21:37
Locatie: Leiden

Berichtdoor cire » 22 nov 2006 00:04

Ach, kinderen zijn toch ook niet helemaal op hun achterhoofd gevallen... :?: OK, misschien kun je het wel te serieus brengen. Maar met een beetje humor mag je ze toch wel een beetje voor de gek houden?

Wij hebben altijd aan Sinterklaas gedaan... Ik kan geen trauma's oid herinneren.

André

Berichtdoor André » 22 nov 2006 00:30

Sinterklaaaaas wie kent hem niet, sinterklaas, sinterklaas en natuurlijk zwartepiet, blaat tralalala.
Ik vind het een commerciële uitvinding die grenst aan manipulatie cq oplichting ofzo! 8)
En die verplichtte gedichten zooi, die dan wordt voorgelezen als een stelletje analfabeten. (Ook al typ je het uit)
Neej snel vergeten dat zwarte gat/blad in de geschiedenis.
Zoo, dat is er uit. :P

Aragorn

Berichtdoor Aragorn » 22 nov 2006 01:06

André schreef:En die verplichtte gedichten zooi, die dan wordt voorgelezen als een stelletje analfabeten. (Ook al typ je het uit)

Het is inderdaad hoogst ergerlijk als je zorgvuldig gecomponeerde hoog literaire gedicht op het moment supreme verkracht wordt door de eoa analfabeet ja. :shock:

Vandaar dat ik op 5 december maar naar Barcelona vertrek. 8)

MrSokkie

Berichtdoor MrSokkie » 22 nov 2006 07:39

japio schreef:Je kind voor de gek houden is m.i. niet echt christelijk. Ouders horen het goede voorbeeld te geven en niet te liegen tegen hun kinderen.


Daar ontkom je toch niet aan, omdat je kind waarschijnlijk allemaal dingen wil weten waar het a) nog te jong voor is of b) niet kan begrijpen.

Ik las laatst een heel artikel waarin staat dat het juist erg belangrijk is Sinterklaas te vieren. Op een gegeven moment gaat het kind twijfelen en als het erachter komt dat het allemaal een spel is. Dat is een soort overgangsmoment; het kind voelt zich nu meer bij de grote mensen horen.

Lalage
Generaal
Generaal
Berichten: 8287
Lid geworden op: 13 sep 2002 15:39
Locatie: Amersfoort
Contacteer:

Berichtdoor Lalage » 22 nov 2006 07:53

Sinterklaas is hartstikke gaaf, ik vind het echt jammer dat ik dit jaar geen Sinterklaas ga vieren :cry: Niet alle familieleden vinden het leuk, dus dan ga je het ze ook niet door de strot duwen. Vorig jaar hadden we nog wel zo'n lol met een dobbelspel met allemaal kleine cadeautjes. Hmmm misschien lukt het nog wel om dat er toch bij m'n schoonfamilie er doorheen te krijgen, dat ze dat leuker vinden dan gedichten plus grote cadeau's... of ik regel gewoon samen met schoonmama een bak cadeautjes en dan gaan we toch dat spel doen, hebben we toch allemaal ons zin!

Evelien
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 11376
Lid geworden op: 29 mei 2003 18:36

Berichtdoor Evelien » 22 nov 2006 08:06

Ach zo zei mijn nichtje twee jaar geleden: He mamma daar heb je Mozes. :mrgreen:

Liarose
Kolonel
Kolonel
Berichten: 3208
Lid geworden op: 17 aug 2006 12:43

Berichtdoor Liarose » 22 nov 2006 09:41

André schreef:Ik vind het een commerciële uitvinding die grenst aan manipulatie cq oplichting ofzo! 8)

Neej snel vergeten dat zwarte gat/blad in de geschiedenis.


Natuurlijk wordt ook Sinterklaas vercommercialiseerd, maar ja, is dat nou echt zo heel erg? Ik bedoel, waarschijnlijk heb ook jij allang pepernoten of gevulde speculaas in je trapkast liggen, of niet? En wat betreft cadeautjes, je bepaald als gezin/familie zelf voor hoeveel euro je het doet per persoon als je gaat lootjes trekken of zo. Het hoeft geen 50 euro pp te zijn!

Geschiedenis? Forget it! Sinterklaas vieren is nog steeds helemaal van nu!


Terug naar “Archief”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 14 gasten