joeriv schreef:Faramir schreef:Ik ben christelijk ja.
Ik had het eigenlijk tegen mortlach, maar aangezien jij ongeveer dezelfde mening hebt als hem:
Hoezo vind je dat er eerst moet worden gekeken of er niet een "normale verklaring" voor is? Is je geloof dan niet meer een verklaring voor alles wat je nog niet snapt?
Zeer zeker niet. Maar exorcisme is een tamelijk heftig proces wat iemand die niet daadwerkelijk bezeten is vrijwel zeker zal beschadigen.
Ik geloof absoluut in goede medicijnen tegen bijvoorbeeld hoge bloeddruk. Moeten we iedereen die symptomen daarvan heeft maar volgooien met medicijnen zonder onderzoek?
Denk dat vooral geestelijke gezondheidszorg vaal symptoombestrijding is, en de christelijke visie meer klopt, dat geestelijke instabiliteit niet de natuurlijke situatie is zoals God dat wil, en je het dus met gebed/uitdrijving kan genezen.
Tot aan het laatste stukje kan ik je redelijk volgen.