Presidents/senaat verkiezingen 2020

Discussies over het nieuws en de politiek.

Moderators: Memmem, Moderafo's

Gebruikersavatar
Mortlach
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 18679
Lid geworden op: 06 sep 2008 20:11
Locatie: Ontario, Canada

Re: Presidents/senaat verkiezingen 2020

Berichtdoor Mortlach » 15 sep 2026 18:50

katherina schreef:Weet je wat ik nog het engste vind? Dat die JD Vance al staat te trappelen om het stokje over te nemen. Daar is de wereld echt niet beter mee af. Trumps gekheid belet hem om echt goed beleid van de grond te komen, hij ontregeld enkel, en dat is al verschrikkelijk. Vance weet veel beter hoe hij het politieke spel moet spelen en is een nog grotere mafklapper. Echt, als je geen witte man bent in Amerika, dan gaat de wind nog veel guurder waaien dan hij nu al doet.


Pin me er niet op vast, maar het zou mij enorm verbazen als Vance de volgende president wordt, tenzij Trump in de komende 2 jaar aan een hartaanval bezwijkt.

De democraten zullen met hun minst uitgesproken kandidaat in jaren moeten komen. Een witte 40-jarige man, hoe graag ik het ook anders zie. Maar in elk geval iemand die Trump de baas kan in debatten.


Kamala Harris dus :-) Hoewel Trump als het goed is natuurlijk zelf geen debatten meer gaat voeren; hij is na 2 termijnen niet meer verkiesbaar en het moet wel heel vreemd lopen als hem wordt toegestaan voor een derde termijn te gaan.

Op die manier zullen gematigde rupublikeinse stemmers misschien overstappen en deze idioterie een halt toeroepen.


Ach, als de oorlog tegen Iran tegen die tijd nog steeds gaande is en olie $ 200 het vat aantikt, én AI ons nog niet allemaal heeft uitgeroeid omdat ze zich in het proces om kernwapens te lanceren hebben gewurmd, zou je een vingerplant tegenover de republikeinse kandidaat kunnen zetten en dan zou die plant nog winnen.
ḥtp dỉ nsw wsỉr nb ḏdw, nṯr ꜥꜣ, nb ꜣbḏw
dỉ=f prt-ḫrw t ḥnqt, kꜣw ꜣpdw, šs mnḥt ḫt nbt nfrt wꜥbt ꜥnḫt nṯr ỉm
n kꜣ n ỉmꜣḫy s-n-wsrt, mꜣꜥ-ḫrw

Gebruikersavatar
Mortlach
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 18679
Lid geworden op: 06 sep 2008 20:11
Locatie: Ontario, Canada

Re: Presidents/senaat verkiezingen 2020

Berichtdoor Mortlach » 17 sep 2026 04:02

Lol! Vandaag maakte de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve, of Fed, het nieuwe rentetarief bekend. +0,25%. Dit was een unanieme beslissing van de raad die daarover gaat, omdat de inflatie te hoog is en het werkeloosheidscijfer laag genoeg is om de afkoeling van de economie te kunnen opvangen.

Onthoud: hogere rente betekent lagere inflatie, maar ook slomere economie en dus minder werkgelegenheid. Het inflatiecijfer daar ligt al jaren boven de streefwaarde van 2% en dus is een renteverhoging op dit moment gepast. Er werd ook enigsinds gehint dat er meer verhogingen zullen volgen, maar het is altijd een beetje koffiedik kijken met de Fed.

Maar goed, Trump is er enorm op gebrand om de rente te verlagen en de economie zo verder aan te jagen, want hij denkt dat dat goed is voor zijn populariteit (negeer die torenhoge inflatie die het zou veroorzaken maar even). Hij voerde een genadeloze campagne tegen het voormalige hoofd van de Fed, Jerome Powel, omdat die weigerde de rente te verlagen. Powel werd recent vervangen door Kevin Warsh, en iedereen nam aan dat hij door Trump in die positie gezet is om de rente koste wat kost te verlagen. En hij zit er nog geen drie maanden of hij doet dus precies het tegenovergestelde!

Laat de volgende drukcampagne van Trump maar beginnen! Want hoewel de president het hoofd van de Fed wel benoemt, kan hij deze niet ontslaan (met uitzondering van wangedrag e.d.). De Fed is dus in principe onafhankelijk van het Witte Huis, en dat is maar goed ook, want presidenten willen altijd een lagere rente want daarmee is het goed campagne voeren.

Ondertussen heeft Trump ook iets erover getweet:
Interest Rates in the United States should be 1%, or less, because we are the Best Credit in the World — BY FAR. Our Country is BOOMING with new Investment! If we stopped Trading with every country that we have a Deficit with, which is most of them, we would make, at least, 1.5 Trillion Dollars a year. The word “Deficit” is nothing more than a fancy word for LOSS. We are “carrying” almost every country in the World, and that cannot go on any longer. LOWER THE INTEREST RATES FOR THE UNITED STATES OF AMERICA, AND FAST! President DONALD J. TRUMP


Oftewel, hij wil een rentepercentage van 1% (is momenteel 4%). Als het tarief daadwerkelijk 1% zou zijn, zou de financiële crisis van 2007-2008 slechts kinderspel lijken vergeleken met wat dat zou veroorzaken. Ook wil Trump blijkbaar alle handel met landen waarmee ze een handelstekort hebben stopzetten omdat hij denkt dat die landen jaarlijk 1,5 BILJOEN dollar van de Amerikanen stelen. Complete waanzin natuurlijk, want zo werkt de internationale handel helemaal niet, maar ja, wie maakt dat die orang utan in het Witte Huis wijs?

Ik zie hem er wel voor aan om een embargo aan de hele wereld op te leggen...
ḥtp dỉ nsw wsỉr nb ḏdw, nṯr ꜥꜣ, nb ꜣbḏw
dỉ=f prt-ḫrw t ḥnqt, kꜣw ꜣpdw, šs mnḥt ḫt nbt nfrt wꜥbt ꜥnḫt nṯr ỉm
n kꜣ n ỉmꜣḫy s-n-wsrt, mꜣꜥ-ḫrw

katherina
Verkenner
Verkenner
Berichten: 70
Lid geworden op: 02 jun 2017 10:39

Re: Presidents/senaat verkiezingen 2020

Berichtdoor katherina » 17 sep 2026 08:59

Zou hij echt denken dat Amerika in alles zelfvoorzienend kan zijn dan? Want dat is dan toch eigenlijk wat hij zegt?
Maakt trouwens niet uit, domme republikeinen geloven inderdaad dat andere landen stelen van amerika en dat er niks voor terug komt.


Terug naar “Actualiteit & Politiek”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 24 gasten