Israël

Discussies over het nieuws en de politiek.

Moderators: Memmem, Moderafo's

Gebruikersavatar
Mortlach
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 18492
Lid geworden op: 06 sep 2008 20:11
Locatie: Ontario, Canada

Re: Israël

Berichtdoor Mortlach » 15 aug 2025 19:58

elbert schreef:Dan zul je toch echt met overtuigend bewijs moeten komen


Ik hoop dat ik me vergis, maar ik heb zo het vermoeden dat als er een officiële e-mail van Netanyahu zelf aan zijn ministers boven water komt waarin staat "Kom, laten we die Palestijnen eens voorgoed van de kaart vegen" jij en anderen dit nog steeds niet als overtuigend zouden zien.

Dat kan. Maar veel Israelische soldaten hebben familie en bekenden die op 7 oktober zijn omgebracht. En elke soldaat heeft meerdere keren in een schuilkelder moeten zitten omdat er met raketten op ze geschoten is. Ik weet niet hoor, maar in het veilige Canada is het wel makkelijk om te overwegen om dienstweigeraar te zijn. Jij en je familie en vrienden staan niet letterlijk onder schot.


Net zo min dat het makkelijk overwegen voor jou is omdat jij niet in Gaza woont en jouw familie niet door Israel kapot is geschoten. Zullen we deze manier van discussiëren even laten voor wat het is, want daar schieten we echt niets mee op.

In Gaza zijn in 2 jaar tijd ongeveer 60.000 doden gevallen. Dat is 3 % van de bevolking. Dus leg dat eens naast de Koreaanse oorlog en je kunt appels met appels vergelijken.
Dat zijn merkwaardige cijfers omdat datzelfde PCBS iets meer dan 62.000 doden meldt. Dat is 3%, niet 6%. Dat is ook nog eens inclusief Hamasstrijders. We kunnen er vanuit gaan dat dat ongeveer de helft van die 62.000 is.


A) Waarom kunnen we daar van uitgaan, en B) 50% burgerslachtoffers is acceptabel voor jou?

Dat ben ik wel met je eens. Die kolonisten zijn geen lieverdjes en dat de regering ze de hand boven het hoofd houdt, is verre van fraai.


Man, dat taalgebruik. "geen lieverdjes", "verre van fraai", zo zalvend en verzachtend. Alsof ik zou zeggen dat Hamas zich niet gehoord voelde en dat de aanval enigszins teleurstellend was. Nee. Hamas zijn monsters, absoluut. Maar dat Israel-knuffelen, daar gaan mijn haren ook van overeind staan.
ḥtp dỉ nsw wsỉr nb ḏdw, nṯr ꜥꜣ, nb ꜣbḏw
dỉ=f prt-ḫrw t ḥnqt, kꜣw ꜣpdw, šs mnḥt ḫt nbt nfrt wꜥbt ꜥnḫt nṯr ỉm
n kꜣ n ỉmꜣḫy s-n-wsrt, mꜣꜥ-ḫrw

Gebruikersavatar
Mortlach
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 18492
Lid geworden op: 06 sep 2008 20:11
Locatie: Ontario, Canada

Re: Israël

Berichtdoor Mortlach » 15 aug 2025 20:44

BartjesmetR schreef:De Foto's die je ziet, in scene gezet.


Echt? Allemaal? Inclusief de satellietbeelden?

De statistieken ongeverifieerd.
'onschuldige journalisten' die gedood worden hebben gejuicht tijdens 7 oktober 2023 en staan op de foto met de leiding van Hamas.


Hier een artikel uit de Guardian dat wellicht interessant voor je is. Het oorspronkelijke artikel van +972 bevat meer informatie.

Beelden die uit Gaza komen lijken niet op uithongering. en als het wel lijkt is het kind vaak ziek, wat doet Israël dan?
(We hebben allemaal de beelden gezien van de moeder die zo'n kindje in haar armen heeft waar je de ruggengraat zag.
Kindje had een ziekte en word nu behandeld in Italië dankzij Hamas?
Nee dankzij Israël!!


En gelukkig was dat ook het enige kindje, nietwaar? De rest van de kinderen daar blaakt van de gezondheid.

Maar goed, laat ik heel even aannemen dat alles wat je zegt klopt. Zeg ik dat Israel helemaal nooit iets goeds doet? Nee. Maar dat betekent niet dat ze niet ook heel veel verkeerd doen.
ḥtp dỉ nsw wsỉr nb ḏdw, nṯr ꜥꜣ, nb ꜣbḏw
dỉ=f prt-ḫrw t ḥnqt, kꜣw ꜣpdw, šs mnḥt ḫt nbt nfrt wꜥbt ꜥnḫt nṯr ỉm
n kꜣ n ỉmꜣḫy s-n-wsrt, mꜣꜥ-ḫrw

BartjesmetR
Verkenner
Verkenner
Berichten: 3
Lid geworden op: 21 nov 2024 15:01

Re: Israël

Berichtdoor BartjesmetR » 15 aug 2025 22:14

Ik vind alle quotes vrij verwarrend met reacties dus ik ga even op alles reageren:

Satellietbeelden tonen wel degelijk flinke verwoesting, maar ze geven geen uiteindelijk als we eerlijk zijn 0 context over hoe of waarom dat is gebeurd. Juridisch gezien wordt iets pas als genocide aangemerkt als er bewezen opzet is om een specifieke bevolkingsgroep geheel of gedeeltelijk te vernietigen gaat dus niet alleen om het kapotschieten van wijken, maar ook om aantoonbare intentie. Het punt dat ik wilde maken ging vooral over de rol van geënsceneerde beelden in de publieke perceptie, die losstaat van de feitelijke schade op de grond.

2e punt:

Ja dit is een Schokkend artikel, Als dit klopt is dit een bewijslast dat ook Israël niet heilig is, t zijn ook geen lieverdjes! maar laten we kritisch blijven: het verhaal komt grotendeels van één Israëlisch-Palestijnse bron (+972 Magazine) en is niet onafhankelijk geverifieerd. Ernstige beschuldigingen zoals het doelbewust koppelen van journalisten aan Hamas vragen meerdere, onafhankelijke bevestigingen. Tot die tijd blijft dit een claim, geen bewezen feit.


3e punt

Al was dat het enige kindje.
Hamas steelt feitelijk het eten van hun eigen bevolking, wil je dat beter noemen dan een kindje van de vijand hulp bieden?

4e punt (Ik reageer ook even wat je tegen Elbert zegt)
Elbert schreef: Dan zul je met overtuigend bewijs moeten komen.
Ik heb een hele hoop beelden uit Gaza bemachtigd.
De beelden die de media niet laat zien omdat het tegen het narratief ingaat.

"Jij en anderen dit nog steeds niet als overtuigend zouden zien"
Áls zulke dingen boven tafel komen is het heftig, maar het is niet veel anders dan de dingen die Hamas roept.
Niet alleen over Israël, ik heb beelden gezien (en opgeslagen) Waar Hamas letterlijk zegt, eerst de Joden, dan Europa.
Dus ik zou het zelfde in tegenstelling kunnen suggereren maar met suggereren en verwijten komen we geen enkele stap verder.

5e punt over burgerslachtoffers.
We moeten simpelweg accepteren dat als het ene land een ander aanvalt dat er slachtoffers vallen, en ja ook burgers!
Zeker als de 'soldaten' zich achter burgers verschuilen en in tunnels gaan zitten onder openbare plekken helaas...
Daarnaast is Gaza geen partij voor Israël ze zijn véél zwakker en dat is logisch.
Als Cyprus morgen besluit Turkije aan te vallen en Turkije dringt door tot Cyprus en neemt delen over is het dan Turkije die een fout maakt of had Cyprus in de eerste plaatst beter niet kunnen aanvallen?
Want dat is wat uiteindelijk wel de situatie was op 7 oktober, als zij dit niet hadden geflikt was er nu niets aan de hand.
Geen slachtoffers aan beide kanten overigens!

Punt 6
Is het israël knuffelen als je ze als geen lieverdjes bestempeld?
Ik denk dat we kritisch moeten zijn op inhoud, niet op hoe iemand iets verwoord, We schelden hier Hamas toch ook niet de huid vol?
Terwijl zij objectief gezien de boosdoener zijn.
Israël een terroristenstaat noemen (zeg niet dat je dat doet maar dat gebeurd helaas vandaag de dag) is louter Antisemitisme het is een nieuwe variant op: De Joden veroorzaken alle kwaad van 80 jaar geleden.

Punt 7 Het was voor mij niet letterlijk een citaat van Nethanyahu maar nu je het zegt is me vaag bij dat hij zoiets gezegd heeft.
Maar we weten welke militaire middelen Israël heeft inclusief kernwapens.
Dus uiteindelijk is het wel wat het is.
Dat zijn simpelweg feiten.

Daarnaast is Nethanyahu vergelijken met Hamas (in geloofwaardigheid) een aparte interpretatie, je kan niet de enige democratie in het midden-oosten vergelijken met een terreurgroep van een staatje waar al sinds 2006 geen verkiezingen geweest zijn.
Ik ben erg benieuwd waarom je dat zo ziet.

Punt 8: Tenslotte vind ik je punt simpelweg niet valide, wat je nu probeert is eigenlijk de wortel van het probleem, iets wat emotioneel beladen is omdraaien, exact dit gebeurd constant met Gaza en Israël, aangezien je op refoweb zit ga ik er van uit dat je de bijbel kent, je quote een stuk uit Exodus, althans je verwijst er naar!
Maar wat gebeurde er ook al weer voor?
Wat probeerde farao?
Hij probeerde het Israëlische volk uit te roeien omdat zij te groot werden.
dus ik vind het eigenlijk nog mooier dat je me er wat dieper over laat nadenken want eigenlijk is het dus gewoon een terugkerend fenomeen!
En wie bracht redding?
De Heere, hij gebruikte Moses, die Farao probeerde te doden omdat er helemaal geen mannelijke kindjes geboren mochten worden.

hier begon het kwaad bij farao vandaan en bracht God redding door zijn volk te verlossen, Farao wilde de israelieten niet laten gaan.
In het geval van Gaza, wilt Hamas de gijzelaars niet vrijlaten, Dan moet het dus over een andere boeg gegooid worden en dan is dat opeens fout.
Ik neem aan dat je de vergelijking zelf ook ziet toch?

Gebruikersavatar
Mortlach
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 18492
Lid geworden op: 06 sep 2008 20:11
Locatie: Ontario, Canada

Re: Israël

Berichtdoor Mortlach » 16 aug 2025 05:15

BartjesmetR schreef:Satellietbeelden tonen wel degelijk flinke verwoesting, maar ze geven geen uiteindelijk als we eerlijk zijn 0 context over hoe of waarom dat is gebeurd. Juridisch gezien wordt iets pas als genocide aangemerkt als er bewezen opzet is om een specifieke bevolkingsgroep geheel of gedeeltelijk te vernietigen gaat dus niet alleen om het kapotschieten van wijken, maar ook om aantoonbare intentie. Het punt dat ik wilde maken ging vooral over de rol van geënsceneerde beelden in de publieke perceptie, die losstaat van de feitelijke schade op de grond.


Weet je wat ik echt niet begrijp? Dat je naar al die ellende in Gaza kunt kijken, 60.000 doden waaronder talloze kinderen, en dan zegt "maar je kunt niet bewijzen dat het genocide is, dus is alles helemaal prima!"

Ja dit is een Schokkend artikel, Als dit klopt is dit een bewijslast dat ook Israël niet heilig is, t zijn ook geen lieverdjes! maar laten we kritisch blijven: het verhaal komt grotendeels van één Israëlisch-Palestijnse bron (+972 Magazine) en is niet onafhankelijk geverifieerd. Ernstige beschuldigingen zoals het doelbewust koppelen van journalisten aan Hamas vragen meerdere, onafhankelijke bevestigingen. Tot die tijd blijft dit een claim, geen bewezen feit.


Wat ik nou zo frappant vind is dat als Israel iets zegt, het direct voor zoete koek wordt geslikt en tot absolute waarheid wordt verheven. Dat je Hamas niet gelooft, is helemaal prima, maar 972 is Hamas niet. En onafhankelijk verifiëren? Hoe zie je dat voor je? Hoeveel media moeten erover berichten voordat je het als bewezen feit accepteert?


Al was dat het enige kindje.
Hamas steelt feitelijk het eten van hun eigen bevolking, wil je dat beter noemen dan een kindje van de vijand hulp bieden?


Het is geen wedstrijdje "wie kan de grofste misdaden tegen de menselijkheid plegen'. Ik noem niets beter. Ik zeg alleen dat 1 kind helpen terwijl je in grote mate bijdraagt aan het verhongeren van honderden anderen dat niet goed maakt.

4e punt (Ik reageer ook even wat je tegen Elbert zegt)
Elbert schreef: Dan zul je met overtuigend bewijs moeten komen.
Ik heb een hele hoop beelden uit Gaza bemachtigd.
De beelden die de media niet laat zien omdat het tegen het narratief ingaat.


Laat me raden, beelden die ergens uit een Israelisch ministerie van informatie of iets dergelijks komen? Als het niet zo'n drama was, zou ik het hopeloos naïef noemen.

We moeten simpelweg accepteren dat als het ene land een ander aanvalt dat er slachtoffers vallen, en ja ook burgers!
Zeker als de 'soldaten' zich achter burgers verschuilen en in tunnels gaan zitten onder openbare plekken helaas...
Daarnaast is Gaza geen partij voor Israël ze zijn véél zwakker en dat is logisch.
Als Cyprus morgen besluit Turkije aan te vallen en Turkije dringt door tot Cyprus en neemt delen over is het dan Turkije die een fout maakt of had Cyprus in de eerste plaatst beter niet kunnen aanvallen?
Want dat is wat uiteindelijk wel de situatie was op 7 oktober, als zij dit niet hadden geflikt was er nu niets aan de hand.
Geen slachtoffers aan beide kanten overigens!


"Dan was er nu niets aan de hand"... Ja, dan hadden de Gazanen gewoon in 's werelds grootste openluchtgevangenis kunnen blijven wonen. Ja, Hamas heeft ongetwijfeld ook ideologische redenen en het zijn allemaal proxies voor Iran, maar als Cyprus ineens besluit Turkije aan te vallen, en het blijkt dat Turkije Cyprus al bijna 30 jaar lang hermetisch heeft afgesloten, dan is dat toch wel belangrijke context, vind je niet?

Is het israël knuffelen als je ze als geen lieverdjes bestempeld?
Ik denk dat we kritisch moeten zijn op inhoud, niet op hoe iemand iets verwoord, We schelden hier Hamas toch ook niet de huid vol?
Terwijl zij objectief gezien de boosdoener zijn.
Israël een terroristenstaat noemen (zeg niet dat je dat doet maar dat gebeurd helaas vandaag de dag) is louter Antisemitisme het is een nieuwe variant op: De Joden veroorzaken alle kwaad van 80 jaar geleden.


Kritiek op Israel is niet direct kritiek op Joden. Je kunt je niet achter het schild van antisemitisme verschuilen als Israel dingen doet die we van andere landen ook niet zouden accepteren.

Het was voor mij niet letterlijk een citaat van Nethanyahu maar nu je het zegt is me vaag bij dat hij zoiets gezegd heeft.
Maar we weten welke militaire middelen Israël heeft inclusief kernwapens.
Dus uiteindelijk is het wel wat het is.
Dat zijn simpelweg feiten.


Niet "zoiets"; dat hij dat LETTERLIJK gezegd heeft. En nogmaals, als je onder de meur van genocide uit wilt komen, wekt zeggen dat het heel gemakkelijk voor je zou zijn niet echt veel vertrouwen.

Daarnaast is Nethanyahu vergelijken met Hamas (in geloofwaardigheid) een aparte interpretatie, je kan niet de enige democratie in het midden-oosten vergelijken met een terreurgroep van een staatje waar al sinds 2006 geen verkiezingen geweest zijn.
Ik ben erg benieuwd waarom je dat zo ziet.


Hoe gaat het met Nethanyahu's corruptieschandaal? De oorlog rekken is best een effectieve afleidingsmanoeuvre. En dat een land een democratie is, zegt ook niet alles. De VS is technisch gezien ook een democratie en daar gaat het nu ook helemaal prima; geen enkel probleem daar. De leider van een democratie is toch per definitie betrouwbaar?

Tenslotte vind ik je punt simpelweg niet valide, wat je nu probeert is eigenlijk de wortel van het probleem, iets wat emotioneel beladen is omdraaien, exact dit gebeurd constant met Gaza en Israël, aangezien je op refoweb zit ga ik er van uit dat je de bijbel kent, je quote een stuk uit Exodus, althans je verwijst er naar!
Maar wat gebeurde er ook al weer voor?
Wat probeerde farao?
Hij probeerde het Israëlische volk uit te roeien omdat zij te groot werden.
dus ik vind het eigenlijk nog mooier dat je me er wat dieper over laat nadenken want eigenlijk is het dus gewoon een terugkerend fenomeen!
En wie bracht redding?
De Heere, hij gebruikte Moses, die Farao probeerde te doden omdat er helemaal geen mannelijke kindjes geboren mochten worden.

hier begon het kwaad bij farao vandaan en bracht God redding door zijn volk te verlossen, Farao wilde de israelieten niet laten gaan.
In het geval van Gaza, wilt Hamas de gijzelaars niet vrijlaten, Dan moet het dus over een andere boeg gegooid worden en dan is dat opeens fout.
Ik neem aan dat je de vergelijking zelf ook ziet toch?


Ik zie alleen dat God besluit om alle eerst-geborenen van de farao tot aan die van de laagste slavin uit te roeien. Volgens Google was de bevolking daar destijds zo'n 3 tot 4 miljoen, dus om hoeveel eerstgeborenen zou het gaan? Een paar honderdduizend? Maar ik zie de vergelijking ook wel: de farao was het kwaad; Hamas is het kwaad; God slacht een paar honderdduizend kinderen die niks met de farao te maken hebben af; Israel veroorzaakt de dood van tienduizenden burgers die niks met Hamas te maken hebben, en christenen zien daar de hand van God in.

Het valt mij gewoon op dat een almachtige God in het OT toch behoorlijk vaak op massamoord moet terugvallen om iets te bereiken.
ḥtp dỉ nsw wsỉr nb ḏdw, nṯr ꜥꜣ, nb ꜣbḏw
dỉ=f prt-ḫrw t ḥnqt, kꜣw ꜣpdw, šs mnḥt ḫt nbt nfrt wꜥbt ꜥnḫt nṯr ỉm
n kꜣ n ỉmꜣḫy s-n-wsrt, mꜣꜥ-ḫrw

naamloos
Generaal
Generaal
Berichten: 4715
Lid geworden op: 02 jan 2014 02:58

Re: Israël

Berichtdoor naamloos » 16 aug 2025 10:09

BartjesmetR schreef:Een uitspraak van de PKN vandaag die eigenlijk Israël het volk van de God in wie zij geloven aan welk hun verbond wij werden toegevoegd als gelovigen in Christus.
de rug toekeren.
Schokkend.


Wat een onzin. Je kunt prima in Christus geloven en tegelijk het huidige beleid van de staat Israël afwijzen.
Schokkend is dat religie nog steeds leidt tot zoveel haat en bloedvergieten.
Uit naam van de God van de liefde (jood en christen) en de liefdevolle Allah (moslims) zijn er miljoenen mensen vermoord om van alles en nog wat.
Mijn idee: als je gelooft in een God van liefde, recht en gerechtigheid kun je hem alleen dienen door zelf ook liefde, recht en gerechtigheid na te streven. En andersom, wie zich aansluit bij haat, onrecht, moord, juist zij zijn het die God de rug toekeren.
Uiteraard mag iedereen die aangevallen wordt zichzelf verdedigen, maar iedereen dient daarbij de mensen- en oorlogsrechten te respecteren.


BartjesmetR schreef:De waarheid is niet in het nieuws te vinden.
Maar bij God, hij ziet zijn volk opnieuw struggelen, net als in Egypte onder Farao, net als tijdens de Babylonische ballingschap, net als tijdens de Romeinse bezetting, net als tijdens de 2e wereld oorlog.
Maar hij laat hun volk niet los.
Waarom durven wij dat dan wel te doen?
Ik wil iedereen die dit leest oproepen te staan met Israël.
Het verbond is in der eeuwigheid gemaakt.
Willen we soms dat God ons nog meer de rug keert dan dat nu al gebeurd door hoe zondig we zijn geworden in Nederland?!


Ik heb niets tegen Israël en ik heb ook niets tegen de Palestijnen (of iemand als volk van God gezien wordt boeit me daarbij totaal niks).
Ik wil staan aan de kant van het recht, en dat is niet de kant van Hamas maar ook niet aan de kant van Bibi.

BartjesmetR schreef:Sta met onze Joodse broeders en Zusters.


Bid voor hen!

Als je dan toch bezig bent, bid dan gelijk voor voor alle onschuldige Palestijnse burgers, en de hele rest want de wereld draait niet alleen om Israël.

BartjesmetR schreef:Maar wat gebeurde er ook al weer voor?
Wat probeerde farao?
Hij probeerde het Israëlische volk uit te roeien omdat zij te groot werden.
dus ik vind het eigenlijk nog mooier dat je me er wat dieper over laat nadenken want eigenlijk is het dus gewoon een terugkerend fenomeen!
En wie bracht redding?
De Heere, hij gebruikte Moses, die Farao probeerde te doden omdat er helemaal geen mannelijke kindjes geboren mochten worden.

hier begon het kwaad bij farao vandaan en bracht God redding door zijn volk te verlossen, Farao wilde de israelieten niet laten gaan.
In het geval van Gaza, wilt Hamas de gijzelaars niet vrijlaten, Dan moet het dus over een andere boeg gegooid worden en dan is dat opeens fout.


Mooi hoor dat je er nog dieper over na gaat denken, maar nog een beetje verder denken lijkt me ook best een aardig idee.
Je benoemd wat ervoor gebeurde (Mortlach heeft al aangevuld wat jij weg liet), maar wat erna gebeurde daar wordt het ook niet gezelliger van.
Dat is dan ook best een aardige vergelijking: Israël werd onder leiding van Mozes verlost van Farao (de aanstichter/slechterik/kindermoordenaar/overheerser) en naar het beloofde land geleid door Mozes en later Jozua.
Verschillende Kanaanietische steden moesten daarbij compleet worden uitgemoord de vrouwen en kinderen (genocide), soms inclusief de dieren.
Ook kun je soms lezen dat ze de maagden als oorlogsbuit mochten houden.
Bij elkaar ook een behoorlijk over de top reactie, buiten proportioneel allemaal, toch?

Heel veel slachtoffers die niets met Farao te maken hadden, en zo verlost God zijn volk en krijgt Israël het beloofde land.
Recht en gerechtigheid worden over een andere boeg gegooid en dan is fout opeens goed!
(Terzijde, ik neem dat allemaal niet letterlijk, maar als je het er toch gaat bijhalen om te vergelijken moet je wel alles meenemen)
Alle spreken over Boven komt van beneden, ook het spreken dat beweert van Boven te komen. (Kuitert)


Terug naar “Actualiteit & Politiek”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten