Moderators: Memmem, Moderafo's
elbert schreef:Bij mijn weten wil hij een asielstop en dus ook geen nieuwe immigranten vanuit moslimlanden.
Ik heb wel wat vragen bij wat je hier schrijft. Je zegt: gelukkig heeft hij inderdaad weinig voor elkaar gekregen.Marnix schreef:Gelukkig heeft hij inderdaad weinig voor elkaar gekregen omdat hij geen absolute meerderheid heeft, coalitiegenoten hem absoluut niet als premier wilden vanwege zijn gedrag en ondemocratische standpunten enz. Buiten dat wil hij heel wat ondemocratische dingen, kijk naar Hongarije en je ziet wat er kan gebeuren als hij genoeg macht heeft, hij twittert genoeg ondemocratische dingen. Kijk naar hoe snel het in Amerika is gekanteld. Gelukkig zit het hier politiek gezien iets beter in elkaar waardoor een partij niet zomaar wetten kan afschaffen, omroepen wil wegbezuinigen (wil Wilders ook graag) rechters kan vervangen etc maar ik weet niet wat Wilders zou doen als hij een meerderheid zou hebben. Geen moslims in kampen opsluiten en vergassen nee, zeker niet. Maar regelen dat er na zijn termijn minder Marokkanen in Nederland zij? Vast wel. En dat “D66-rechters” vervangen zouden zijn door PVV-rechters vast ook wel. Geen moslims in kampen opsluiten en vergassen nee, zeker niet. Wat dat betreft ben ik het helemaal met je eens dat je geen lijn kan trekken tussen nazisme en de PVV of Hitler en Wilders, geen zorgen. Maar het constante haat zaaien, groepen in een kwaad daglicht stellen (wat al langer gebeurde) is desalniettemin levensgevaarlijk omdat het langzaam de mindset van een deel van de bevolking verandert. Kijk maar eens hoe de gemiddelde PVV-kiezer praat over Moslims of Marokkanen om te zien hoe dat gif werkt.
Met immigratie van 300.000 mensen per jaar heb je in een jaar of 30 de oorspronkelijke bevolking grotendeels vervangen. Je hebt dan 10 miljoen mensen binnengehaald die bovendien ook weer kinderen hebben gekregen.Mortlach schreef:En de manier om vergrijzing tegen te gaan is meer kinderen krijgen, maar dat is lastig af te dwingen. De andere manier is immigratie. En aangezien optie A niet praktisch is, en optie C (niets doen en verder vergrijzen) zeer onwenselijk is, blijft optie B over.
Daarmee zeg ik niet dat we de sluisdeuren dan maar open moeten zetten, maar wel dat je immigratie slim moet doen. Namelijk elk jaar precies zo veel immigranten toelaten als het land kan absorberen zonder dat de cultuur er wezenlijk door verandert. Ik heb geen idee wat de aantallen zijn, maar stel dat dat 300.000 mensen per jaar is. Als je dat niet doet en een totale stop oplegt, dan loop je dus 300k mensen per jaar mis. En dan heb je na 10 jaar verdere vergrijzing, als blijkt dat alle systemen echt op knappen staan, dus ineens 3 miljoen mensen nodig. Mensen die het land niet kan absorberen zonder wezenlijke cultuurverandering.
Een migratiestop is het lontje van een staaf dynamiet in je handen aansteken en dan zeggen: zie je wel, niets aan de hand!
elbert schreef:Met immigratie van 300.000 mensen per jaar heb je in een jaar of 30 de oorspronkelijke bevolking grotendeels vervangen. Je hebt dan 10 miljoen mensen binnengehaald die bovendien ook weer kinderen hebben gekregen.
Feitelijk heb je dan ook de oorspronkelijke cultuur de nek omgedraaid. Want denken dat er niets verandert als je 300.000 mensen per jaar binnenlaat, is natuurlijk een absurd idee. In Denemarken is men om precies dezelfde reden (het verdwijnen van de cultuur) overgegaan op een streng asiel- en immigratiebeleid.
Hoezo is het trouwens niet praktisch om het krijgen van meer kinderen te stimuleren? Ik kan me een heel scala aan maatregelen voorstellen waarbij je als overheid dit kunt aanmoedigen.
Ik weet niet hoe het in Canada met de immigratie gesteld is, maar in Nederland is het zo dat er bij sommige bevolkingsgroepen er na 4 generaties nog integratie problemen zijn. Dat is niet voor elke bevolkingsgroep zo (ik noem als voorbeeld mensen met een Indonesische achtergrond) maar wel voor andere (Marokkaanse). Dus daarom hebben we het er over. Waar nog eens bijkomt dat je Canada wat dit betreft niet met Nederland kunt vergelijken. Canada is een land van kolonisten waar de oorspronkelijke bevolking compleet is overspoeld door buitenstaanders. Nogal wiedes dat de integratie daar anders verloopt dan hier. De Nederlanders zijn niet de Inuit.Mortlach schreef:Je stipt trouwens wel een probleem aan; als er op dag 1 een zwangere immigrant naar nederland komt, heb je kans dat er na die 30 jaar al kleinkinderen zijn. Tweede-generatie Nederlanders. En toch heb je het over "de oorspronkelijke bevolking vervangen". Ik blijf het verbazend vinden dat we het nog steeds hebben over "Nederlanders van X herkomst" en niet gewoon over "Nederlanders". De eerste generatie gastarbeiders komt uit de jaren '60. We hebben het nu dus over 4de of 5de generatie Nederlanders, maar hoe vaak worden die nog Marokkanen of Turken genoemd?
Terug naar “Actualiteit & Politiek”
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 3 gasten