Vandaar dat velen de kinderdoop dan ook zien als een roomse dwaling, die de reformatoren er helaas nog niet uitgewerkt hebben.Jantjes schreef:Race406 schreef: Deze tekst staat niet in relatie tot de doop, en is derhalve volkomen en volledig uit zijn verband gerukt.
Jouw mening respecteer ik ten volle, maar ramsj nu niet allerlei teksten bij elkaar om je gelijk aan te tonen.
Erken nu eens dat er mensen zijn die de Bijbel wat anders lezen. En zolang men niet de Godheid van Christus ontkent o.i.d. KUNNEN en MOGEN 2 meningen naast elkaar staan.
Wat gebeurt er als een kind gedoopt wordt?
Het gereformeerde formulier zegt dat het kind eerst wederom geboren moet worden anders kan het onmogelijk in hét verbond Gods komen.
Regels verderop zegt het formulier dat het kind in het verbond Gods komt door de doop.
Het formulier zegt niet dat het door de ouder in het verbond Gods komt.
Mijn vraag aan jou is zit dat kind nu wel of niet in dat verbond?
Je komt namelijk in het Verbond van God door geloof zegt Joh.1:12-13
Daarom heeft het dopen van een kind geen zin, want dat kan Joh.1:12-13 niet begrijpen.
Of je moet geloven in de RKK die de macht heeft om de sleutels van het Koninkrijk van God te hanteren.
.
@Elbert,
Als God zegt dat Zijn knechten bij de oogst wel zullen bepalen wie koren en wie kaf zijn, gaan wij dus veronderstellen,(tot geen enkel nut)