Moderators: henkie, elbert, Moderafo's
JohannesHermanus schreef:Want het is onmogelijk, degenen, die eens verlicht geweest zijn, en de hemelse gave gesmaakt hebben, en des Heiligen Geestes deelachtig geworden zijn, En gesmaakt hebben het goede woord Gods, en de krachten der toekomende eeuw, En afvallig worden, die, zeg ik, wederom te vernieuwen tot bekering, als welke zichzelven den Zoon van God wederom kruisigen en openlijk te schande maken. (Heb.6:4-6)
Degenen die denken van wel kunnen daarvoor een hele rits teksten uit de bijbel halen.Kan een gelovige zijn redding verspelen?
naamloos schreef:Degenen die denken van wel kunnen daarvoor een hele rits teksten uit de bijbel halen.
Degenen die denken van niet hebben ook hebben daarvoor ook een rits teksten.
JohannesHermanus schreef:Want het is onmogelijk, degenen, die eens verlicht geweest zijn, en de hemelse gave gesmaakt hebben, en des Heiligen Geestes deelachtig geworden zijn, En gesmaakt hebben het goede woord Gods, en de krachten der toekomende eeuw, En afvallig worden, die, zeg ik, wederom te vernieuwen tot bekering, als welke zichzelven den Zoon van God wederom kruisigen en openlijk te schande maken. (Heb.6:4-6)
benefietdiner schreef:
Kan een gelovige zijn redding verspelen?
Ja, wat Hebreeën 6: 4-6 bevestigd dat.
JohannesHermanus schreef:Tja, ik vind dit wel een lastig punt. Ik weet dat God Zichzelf niet tegenspreekt. Als Hij zegt:
Voorwaar, voorwaar, Ik zeg u: Wie Mijn woord hoort en gelooft Hem Die Mij gezonden heeft, die heeft het eeuwige leven en komt niet in de verdoemenis, maar is uit de dood overgegaan in het leven. (Joh.5:24)
Dan zegt Hij dus dat we eeuwig leven hebben en niet dat we kans maken op...
naamloos schreef:De eerste groep teksten gaat over de eigen verantwoordelijkheid, en de tweede groep over de trouw van God.
Wij hoeven Gods trouw niet waar te maken want dat is zijn pakkie-an.
Dus kunnen we de teksten die over onze verantwoordelijkheid gaan maar beter serieus nemen, want dat doet God ook.
Johan100 schreef:Dit staat ter waarschuwing. Daarom is wedergeboorte ook noodzakelijk.
Arendsoog schreef:Nee, de zaligheid van een ware gelovige ligt immers vast in Christus.
Arendsoog schreef:Binnen de gereformeerde traditie heet dat 'de volharding der heiligen', bijvoorbeeld uitgewerkt in Dordtse Leerregels hoofdstuk 5. Hetgeen God begonnen is, dat zal hij ook volbrengen.
JohannesHermanus schreef:Die heb ik er dan bijgehaald en kom in conflict met het volgende:
Dordtse Leerregels (1619):
HOOFDSTUK 1 - Van de Goddelijke verkiezing en verwerping
1-6. (...)
Ik vind dit zeer moeilijk te vatten en naar mijn gevoel wringt men zich in allerlei bochten om God proberen te snappen.
Waarom de een wel en de ander niet?
Het idee dat God bewust mensen laat wegzakken in dat moeras, ook al steken ze hun hand uit naar de Zijne om eruit getrokken te worden, geeft mij geen troost.
God werpt immers een boei naar een ieder, aan ons om die te pakken toch?
En ik kan het ook niet rijmen met de hoeveelheid bloed die er voorhanden is van Jezus. Daar is meer dan genoeg voor iedereen, niemand kan zich beroepen op er was te weinig.
Een ware gelovige is dan iemand die uitverkoren zou zijn. Op grond waarvan wordt men uitverkoren? Wellicht niet helemaal ontopic, maar toch zeker geen zijspoor.
De Heidelbergse catechismus is in het volgende antwoord wat minder uitgesproken over deze zaak. Gelukkig haast, zo voelt dat tenminste bij mij.
Zucht, wellicht is dit ook niet het juiste platform om hierover in gesprek te gaan. Geloof me, het geloof in God maakt mij heel blij. Maar die predestinatieleer lijkt zo'n domper. Alsof zaken je maar door de strot worden geduwd.
Daar sta je dan tov God:
God: Waarom hebt u niet in mij geloofd?
Mens: U hebt mij niet uitverkoren...
Onmogelijk antwoord.
Is het nu eens gered altijd gered, of eens gekozen altijd gekozen...
Free Willy!
JohannesHermanus schreef:Wat heeft zonde dan nog van doen met dit alles? Daar kan ik me tenminste nog van bekeren, maar dat gaat niet op voor de predestinatieleer.
En de Geest en de Bruid zeggen: Kom! En die het hoort, zegge: Kom! En die dorst heeft, kome; [b]en die wil (de KJ vertaalt het nog mooier met: "die begeert", vrije wil par excellence m.i.), neme (en niet: die laat zich het door de Heilge Geest door zijn/haar oesophagus forceren) het water des levens om niet. (Op.22:17)
Nergens lees ik hier over een gedwongen huwelijk.
En als men de opvatting van de predestinatieleer consequent wil doorvoeren, dan kan men niet anders dan concluderen dat God Adam en Eva heeft gedwongen tot zondigen en dat we niet meer worden geschapen naar het beeld van God.
Dus is moord gerechtvaardigd. Een uiterst gevaarlijk standpunt i.m.o.
Calvinisme/Arminianisme... als u de doctrine een naam moet geven, behoort men zich zorgen te maken. Ik pieker me iig suf omtrent dit onderwerp atm.
Terug naar “[Religie] - Open forum”
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 411 gasten