de euro, valt of blijft die ?

De Archiefkast van het Forum. Oude discussies zijn hier nog eens na te lezen.

Moderator: Moderafo's

WildKittyCat
Verkenner
Verkenner
Berichten: 27
Lid geworden op: 09 mar 2012 19:13
Locatie: purmerend

de euro, valt of blijft die ?

Berichtdoor WildKittyCat » 09 mei 2012 11:05

Om de eurozone overeind te houden bereiden de leiders van de eurozone als laatste noodgreep de invoering van eurobonds voor.


Volgens de gezaghebbende Financial Times is een groep managers van 's werelds meest prominente Hedge Funds begonnen met het speculeren op de instorting van de twee belangrijkste overgebleven 'gezonde' landen van de eurozone: Nederland en Duitsland. Ondertussen lijken de nieuwe Franse president Francois Hollande en de Duitse bondskanselier Angela Merkel het eens te worden over het handhaven van het Europese fiscale pact in ruil voor een Duits 'ja' tegen de invoering van eurobonds - al zullen deze om politieke redenen anders worden genoemd. Met eurobonds wordt de financiering van feitelijk de rest van de hele eurozone door met name Nederland en Duitsland definitief en permanent gemaakt.



Het zijn niet de minste Hedge Funds managers die om deze reden ook de toekomst van de kernlanden Nederland en Duitsland somber inzien. John Paulson, die een bekende miljardair werd omdat hij succesvol 'short' ging (wedde) op het instorten van de Amerikaanse hypothekenmarkt in 2008, doet nu hetzelfde ten aanzien van de financiële positie van Duitsland, dat verreweg het meeste geld bijdraagt aan het Europese reddingsfonds EFSF / ESM. Gaat Duitsland ten onder, dan gaat daarmee de hele eurozone op de fles. (1)

Invoering 'projekt bonds'
Om het doodzieke Europa nog te redden werken de nieuwe Franse president Francois Hollande en de Duitse bondskanselier Angela Merkel aan een compromis: Frankrijk belooft zich aan het Europese fiscale pact te houden als Duitsland akkoord gaat met de invoering van een vorm van eurobonds. De socialist Hollande zou hiermee in recordtijd breken met zijn belangrijkste verkiezingsbelofte, en Merkel zou het jarenlange felle verzet van de Duitsers tegen het vergemeenschappelijken van de schuldenlast van de eurozone -en dus het permanent maken van de miljardenstroom van Duitsland en Nederland naar Italië, Spanje, Portugal en Griekenland- laten varen.

Omdat eurobonds in Duitsland echter nog (te) gevoelig liggen zullen deze voorlopig 'projekt bonds' worden genoemd. Deze obligaties, waarmee bijvoorbeeld grote infrastructuur projecten moeten worden gefinancierd om de economie weer aan te zwengelen, zullen buiten het Verdrag van Maastricht om gaan functioneren, waardoor de 3% begrotingstekort norm via dit doorzichtige trucje niet gebroken wordt.

Later 'echte' eurobonds

De voorzitter van de Frans-Duitse parlementaire werkgroep, Andres Schockenhoff, liet al doorschemeren dat deze projekt bonds in de toekomst mogelijk zullen worden omgezet in 'echte' eurobonds. Dat gebeurt volgens hem echter pas als de schulden voldoende zijn verminderd en de economieën van alle lidstaten van de eurozone ongeveer even sterk zijn, waardoor de rente over de staatsobligaties automatisch gelijk getrokken wordt. Met andere woorden: dan zullen de Zuid Europese lidstaten blijvend profiteren van een lagere rente, die door de Noord Europese landen (door middel van hogere rente) moet worden opgehoest. (2)

Banken parkeren $ 1,2 biljoen
Nu de schuldencrisis zich blijft verergeren hebben een paar van de grootste Europese banken bij elkaar 1,2 biljoen dollar bij de Centrale Banken geparkeerd, uit angst voor een plotselinge financiële ineenstorting en een bankrun. Een groot deel van dit geld hadden de banken juist gekregen om de economieën te stimuleren, maar dat blijken zij dus massaal niet te doen (3).

Ingelaste crisis top
EU-president Herman van Rompuy heeft daarom een extra 'informele' crisisbijeenkomst met de regeringsleiders van de eurozone ingelast. Op 23 mei gaan de Europese leiders voor de zoveelste keer om de tafel zitten om een uitweg te vinden uit de zo langzamerhand onhoudbaar geworden schuldencrisis, vooral nu de verkiezingen in Griekenland en Frankrijk hebben duidelijk gemaakt dat de harde bezuinigingsmaatregelen op grote weerstand stuiten. (4)

Ook in Italië stemden de burgers bij lokale verkiezingen massaal op (linkse) partijen die weigeren het Europese fiscale pact uit te voeren (5). Deze trend, die zich naar verwachting ook in Nederland, Duitsland en andere landen zal doorzetten, zal de invoering van eurobonds -waar heel Zuid Europa op hoopt- alleen maar sneller dichterbij brengen.


Xander

(1) Daily Finance
(2) Deutsche Wirtschafts Nachrichten
(3) Deutsche Wirtschafts Nachrichten
(4) Deutsche Wirtschafts Nachrichten
(5) Deutsche Wirtschafts Nachrichten


bron: http://xandernieuws.punt.nl/?id=658994& ... _archief=&


hoelang gaan ze dit nog volhouden, de europeze leiders bezuinigen het volk kapot, door het falen van de eurozone zullen er dooien gaan vallen ,mensen die alles kwijt raken ,geen eten meer kunnen kopen, en de medische zorg die ze niet meer kunnen betalen ,hoelang pikken we dit nog
op 23 mei gaan ze weer een ïnformele"crisis overleg houden ,ik wil daar naar toe, wie wil er mee om die lui is flink de waarheid te vertellen
het wordt geen buigen meer maar barsten ,maar dan wel voor het gewone europeze volk ,want die rijke zakenlui zullen er echt geen brood minder om eten
het is in feite toch te gek voor woorden dat er miljonairs tussen zitten en wij maar schrapen en ploeteren om de kop boven water te houden
laten we een collectieve vuist maken tegen brussel ,en niet als makke schapen ons kapot laten maken
Je kunt niet de Ultieme Realiteit veranderen,maar je kunt wel veranderen hoe je deze ervaart

met een paard onder je kont kom je ook de wereld rond

Katlheen
Majoor
Majoor
Berichten: 1936
Lid geworden op: 08 okt 2005 15:56

Re: de euro, valt of blijft die ?

Berichtdoor Katlheen » 09 mei 2012 11:25

En hoe dacht jij de crisis dan op te lossen? Door met een vuist in de lucht te gaan staan roepen dat je het er niet mee eens bent? Ik snap je emotie wel hoor, ik las vorige week in de Elsevier dat de partijen van het Kunduz akkoord loonsverhogingen in de private sector willen belasten/afromen zodat ik als bankmedewerker ook op de nul-lijn kom, net als ambtenaren? Heb ik ook een jaar lang voor niets hard gewerkt om een loonsverhoging te verdienen. Hoezo diefstal? Krijg ik ook extra geld van die ambtenaren als mijn baan op de tocht staat? Vast niet.
Wij veroordelen dogmatisch andere dogma's.

Gebruikersavatar
Optimatus
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 11377
Lid geworden op: 28 feb 2004 02:07
Locatie: Berkenwoude
Contacteer:

Re: de euro, valt of blijft die ?

Berichtdoor Optimatus » 09 mei 2012 12:20

Ik denk dat de bankmensjes heel goed weten dat zij medeverantwoordelijk zijn voor de kredietcrisis. Zij zouden er dan ook goed aan doen om met een vuurrood beschaamd hoofd enige nederigheid te betrachten.
Ceterum censeo imperium putinis delendum esse.

Gebruikersavatar
Mortlach
Maarschalk
Maarschalk
Berichten: 18442
Lid geworden op: 06 sep 2008 20:11
Locatie: Ontario, Canada

Re: de euro, valt of blijft die ?

Berichtdoor Mortlach » 09 mei 2012 13:07

Optimatus schreef:Ik denk dat de bankmensjes heel goed weten dat zij medeverantwoordelijk zijn voor de kredietcrisis. Zij zouden er dan ook goed aan doen om met een vuurrood beschaamd hoofd enige nederigheid te betrachten.


Het hangt er wel een beetje vanaf welke positie je in die bank hebt. De mensen achter de balie hebben echt niet zoveel met de crisis van doen.
ḥtp dỉ nsw wsỉr nb ḏdw, nṯr ꜥꜣ, nb ꜣbḏw
dỉ=f prt-ḫrw t ḥnqt, kꜣw ꜣpdw, šs mnḥt ḫt nbt nfrt wꜥbt ꜥnḫt nṯr ỉm
n kꜣ n ỉmꜣḫy s-n-wsrt, mꜣꜥ-ḫrw

WildKittyCat
Verkenner
Verkenner
Berichten: 27
Lid geworden op: 09 mar 2012 19:13
Locatie: purmerend

Re: de euro, valt of blijft die ?

Berichtdoor WildKittyCat » 09 mei 2012 14:12

Katlheen schreef:En hoe dacht jij de crisis dan op te lossen? Door met een vuist in de lucht te gaan staan roepen dat je het er niet mee eens bent? Ik snap je emotie wel hoor, ik las vorige week in de Elsevier dat de partijen van het Kunduz akkoord loonsverhogingen in de private sector willen belasten/afromen zodat ik als bankmedewerker ook op de nul-lijn kom, net als ambtenaren? Heb ik ook een jaar lang voor niets hard gewerkt om een loonsverhoging te verdienen. Hoezo diefstal? Krijg ik ook extra geld van die ambtenaren als mijn baan op de tocht staat? Vast niet.



met niets doen schiet je ook niets op , door met een vuist in de lucht gaan roepen kan mensen tot nadenken stemmen, desnoods met acties tot reacties dwingen
het is toch te belachelijk dat we dit soort wanpraktijken van de regering over ons laten komen als makke schapen
laat de miljonairs en de hoge salarissen maar meer gaan betalen, want arme mensen hebben oook recht op eten,kleding,huisvesting en medische zorg
Je kunt niet de Ultieme Realiteit veranderen,maar je kunt wel veranderen hoe je deze ervaart

met een paard onder je kont kom je ook de wereld rond

Faramir

Re: de euro, valt of blijft die ?

Berichtdoor Faramir » 09 mei 2012 15:40

Ik denk dat de Euro wel blijft, evenals de Europese Unie. Wellicht allemaal in wat aangepaste vorm, maar desalniettemin blijft het.
En maakt het voor mij uit allemaal, is het het waard om me er druk over te maken? Nee, ik heb er geen invloed op en ik zie wel wat er gaat gebeuren. Ik weet in ieder geval dat morgen de zon weer op zal komen zoals elke dag en dat wij in Nederland meer dan genoeg voorzieningen te hebben om het leven toch best nog wel aangenaam te houden.

Nee, de wereld vergaat niet, ook niet bij een zware crisis, de val van de regering of het uiteenvallen van de EU.

Katlheen
Majoor
Majoor
Berichten: 1936
Lid geworden op: 08 okt 2005 15:56

Re: de euro, valt of blijft die ?

Berichtdoor Katlheen » 09 mei 2012 16:16

Alleen de bankmensjes die de crisis hebben veroorzaakt? Je hebt helemaal gelijk, buiten banken om zijn er absoluut geen mensen op deze wereld die meer willen. Iedereen neemt onbaatzuchtig genoegen met weinig. Iedereen is de minste en niemand denkt aan winst....(en maar klagen dat ze geen krediet of hypotheek krijgen).
Wij veroordelen dogmatisch andere dogma's.


Terug naar “Archief”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 41 gasten