joris schreef:Misschien doel je op het visioen van Petrus heeft gehad in Handelingen 10. Hij ziet daar een laken met alle soorten dieren erin: viervoeters, reptielen en vogels. Eens tem zei: kom, Petrus slacht en eet.
Inderdaad. In handelingen 11 staat een samenvatting daarvan. Maar je hebt gelijk; in 10 staat het echte verhaal.
Reptielen waren onrein, misschien mag je die nu eten. Viervoeters mag je nu dus ook allemaal eten, niet meer alleen de enkelhoevigen. Maar er staat hier niet bij dat je vlees met bloed mag eten. Ik neem aan dat Petrus op de normale wijze de dieren zou moeten slachten, dus ervoor zorgen dat het bloed er goed is uitgelopen.
Maar eet Petrus ook? Petrus zegt: "Ik heb nog nooit iets gegeten dat verwerpelijk en onrein is." En dat doet hij in het stukje ook niet. In het visioen hoort hij een stem die zegt:"Wat God rein heeft verklaard, zult gij niet voor onheilig houden", wat (volgens mij) betrekking had op die kerels uit Caesarea: God heeft niet-Joden nooit onrein verklaard. Dat was een wetje wat de Joden zichzelf hadden opgelegd. Daar grijpt Petrus ook op terug in Handelingen 11.
<KNIP>
Vlees met bloed moet je volgens mij niet eten. God heeft veel van het eten onrein verklaard omdat het gewoon ongzeond is. De regels van God in leviticus komen overeen met de hygiene regels van deze tijd!!! Dus daarbij zijn inbegrepen de factoren die de mensen nooit hadden kunnen weten zonder de onderzoeksaparatuur van deze tijd.
Ben ik het mee eens. Maar was het ook niet om onderscheid te maken tussen het volk van God en de rest?
Bloed: daarin zitten voedingsstoffen, maar zeker ook afvalsstoffen! Ongezond om te eten. (aids wordt immers ook via bloed verspreid, tetanus, e.d ook.)
Dus jouw conclusie is: Je mag alles eten, zolang er maar geen bloed in zit of het verstikt is. Op zich ben ik het daar wel mee eens, het enige wat je dan niet zou mogen eten is bloedworst, en vis wat niet meteen onthoofd is.
Maar.... nou las ik vanavond in Mattheus 5:18 dat Jezus zelf zegt dat de wet onveranderd blijft en dat je de wet moet blijven onderhouden. Hoe rijm ik dat dan met wat Paulus zegt?
TheEdge leest voor 't eerst de bijbel van kaft tot kaft.
Tussenstand: Ester 1 (19/08/05)