paprikameisje2 schreef:ik denk dat et niet meer goed met mij zou zijn als ik dit gevoel niet meer heb bedenk ik net na het lezen van dit stukje. omda thet dan msischien gewoonte is geworden ofzo?
Ik laat je de tegenpool zien van hetgeen je zelf aangaf.
Als je in staat bent het een te voelen, zal bijna onvermijdelijk het andere je ook ten deel vallen. (Inderdaad, door gewoonte, of omdat andere zaken je leven in beslag nemen). Beide zijn overigens geen slechte ervaringen in je eigen geloofs/gevoelsleven.
Er zijn ook vele leerkrachten die deze ervaringen niet zullen onderschrijven, of er niet een dergelijke waarde aan geven zoalsik bij jou denk te proeven. Ze zullen zeker niet per definitie minder betrokken zijn of het werk minder doen. Ze doen het anders.
En ik weet niet welk van beiden beter af is...
Weet je, hoe we dit werk dan ook mogen doen, er is er maar Een die zijn zegen er over geven kan. De beste leerkracht of de slechtste, het is Hij die de genade in kinderharten werkt. Misschien zijn het wel de "slechtste" vertellingen van jou die de kinderen het meest herinneren of waar een zegening op gekomen is.
"Noch door kracht, noch door geweld, maar door Zijn Geest zal het geschieden". Misschien niet de exacte tekst, maar wel de waarheid ervan.
Daarmee valt onze verantwoording niet weg. En een ieder zal verantwoording af moeten leggen over die verantwoording.
Volgens mij is er maar één weg: leg deze verantwoording in afhankelijkheid voor Hem neer. Mijn ervaring is in ieder geval dat het dan wel eens heel erg meevalt. De verantwoording wordt er niet lichter door, het werk soms wel. Tel de zegeningen, de grote, maar vergeet de vele kleintjes niet. Leer ze opmerken.
Geniet van het mooie werk.