Moderator: Moderafo's


Kiwi schreef:Moraal van je verhaal? Voed je kinderen evangelisch op, dan raken ze daar ook niet in verzeild?



Mariamagdalena schreef:Sam, je zou een van mijn zonen kunnen zijn. Jou leven komt wonderbaarlijk overeen met dat van mijn zonen.
HereIam schreef:Het feit dat jij in de God van de bijbel geloofd en daarom meent te kunnen zeggen dat alles wat vervolgens niet in overeenstemming is met de bijbel duister is, is irrelevant mijn waarde HereIam.
Dat mag je vinden.
Wie ben jij om te bepalen dat ik mijn mening hier niet mag vertolken? Je bent toch oud en wijs genoeg om jouw opinie er tegenover te zetten? Of moet ik mijn overtuiging binnenhouden. Dat vind ik nu pas veroordelend en arrogant van het postmoderne gedachtegoed!
Het maakt niet zoveel uit voor mij, of mensen het nu zwart of wit noemen.
Zo zijn er ook mensen die geloven dat er nog nooit een man op de maan geweest is. Ik wil het best respecteren, maar mag ik dan toch zeggen: Je zit er naast? Of is dat dan arrogant.
Je gaat af op hun getuigenis, wat je bij hen ziet en jouw ervaring.
Ik ga af op hun getuigenis, toets het aan Gods woord en mijn ervaringen.
Ik heb ook meerdere discussies gehad met wiccans. Het "grappige" is dat zij het inderdaad 'wit' noemen, maar een groot gedeelte houdt zich ondertussen wel bezig met 'zwart', raadpleegt geesten bij het Ouija bord en is geinteresseerd in vodoo en wintie.
Het gaat mij er niet om dat je je mening niet mag uiten. Het gaat me er om dat je jouw denkbeelden niet mag opleggen aan andersdenkenden.
Het maakt niet zoveel uit voor mij, of mensen het nu zwart of wit noemen.
Zo zijn er ook mensen die geloven dat er nog nooit een man op de maan geweest is. Ik wil het best respecteren, maar mag ik dan toch zeggen: Je zit er naast? Of is dat dan arrogant.
Dit is een belachelijke vergelijking. Weet je waarom? Het feit dat er een man op de man is geweest is bewezen, daarom is het een feit. Zo is het ook een feit dat er witte en zwarte magie is. Het probleem is: jij VINDT alle magie duister, dit is echter geen vaststaand feit. M.a.w.: de vergelijking klopt niet.
.Probleem is dat het niet realistisch is om te denken dat zij dan ook maar gods normen en waarden aan moeten houden
En het is ook niet terecht dat jij dan roept dat het allemaal fout is en duister etc., terwijl bepaalde dingen (witte magie) juist erg goed zijn voor de natuur en voor de mensheid.
Ik heb ook meerdere discussies gehad met wiccans. Het "grappige" is dat zij het inderdaad 'wit' noemen, maar een groot gedeelte houdt zich ondertussen wel bezig met 'zwart', raadpleegt geesten bij het Ouija bord en is geinteresseerd in vodoo en wintie.
De echte wiccans doen dat niet, op sensatie beluste pubertjes en niet-serieuze mensen die afgaan op spanning, die doen het wel...
Als je het leuk vindt: reageer ook nog eens op wat andere punten uit mijn artikel.

sanderious schreef:Ik zie de teksten al weer heerlijk voorbij komen.
Voorop gesteld dat ik geen expert ben...
Wonderen zijn toch ook paranormale gaven?
Jozef kon dromen uitleggen en had een voorspellende gave
De discipelen konden 'paranormaal' genezen.
Elia en Elisa hadden hele bijzondere gaven die niet normaal waren.
Micha en andere profeten konden ook de toekomst voorspelen.
Allemaal paranormale gaven, die ze wel kregen en in Zijn dienst gebruikten.
Overigens gebedsgenezers zijn toch ook paranormale genezers?
Graag jullie visie op dit... en niet de dooddoener gebruiken: dat kregen ze van God. Mensen rond hun heen zag hun die dingen doen.
Zegt Christus niet dat als iemands geloof zo groot als een mosterdzaadje is dat ze bergen zouden kunnen verzetten?
Als iemand dan zijn gaven in de dienst van de Heer gebruikt is het dan slecht? Het lijkt mij wanneer Christus aanbeden en beleden wordt dat de satan niet meer kan functioneren. Zo is de 'kracht' of 'gave'wel te traceren naar God. Of niet?
Gebruikers op dit forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] en 55 gasten